blog image

سرویس هاست وردپرس !

هاست مخصوص وردپرس ایران!

حتما شما هم این اصطلاحات رو شنیدید یا با جستجو در گوگل یا سایت های مختلف این تعاریف رو مشاهده نمودید اما واقعا سرویس هاست وردپرس چیست؟ آیا واقعا چنین سرویسی وجود دارد؟

جواب سوال شما هم بله است هم خیر.

اینکه سرویسی مخصوص وردپرس وجود داشته باشد و شرکت سازنده وب سرور، کنترل پنل یا سیستم عامل بخصوصی را برای وردپرس طراحی نموده باشد وجود ندارد بنابراین از این سو پاسخ این سوال خیر است.

اما این پاسخ یک سوی بله هم دارد!

شرکت های متفاوت در کنار سرویس های خود اقدام به سفارشی سازی و قرار دادن ویژگی هایی در کنار هم که باعث افزایش بازده وب سایت های وردپرسی شده نموده و آن را هاست وردپرس نامگذاری نموده اند؛ این ویژگی ها مانند نوع سیستم عامل ، نوع وب سرور مورد استفاده ، کنترل پنلی که در اختیار شما قرار دارد در مجموع یک سرویس هاست وردپرس به کاربران معرفی می شوند.

حال واقعا کدام کنترل پنل و سرویس مناسب تر است؟

به صورت کلی کنترل پنل های زیر در ایران پر طرفدار هستند:

  • سی پنل
  • دایرکت ادمین
  • پلسک

و هر کدام از این کنترل پنل ها دارای ویژگی هایی می باشند که بسته به سلیقه شما می توانند در ساخت وب سایت وردپرسی شما به شما کمک کنند.

عوامل موثر در انتخاب کنترل پنل

در مجموع می توان عوامل زیر را برای انتخاب کنترل پنل مناسب در بین کاربران در نظر داشت:

  • ظاهر

ظاهر کنترل پنل ها کاملا سلیقه ای می باشد و هر کدام دارای تم ها و قالب هایی می باشند که می توانید متناسب با نیاز خود آن را تغییر دهید بنابراین بهتر است روی ظاهر سخت گیر نباشید.

  • دسترسی

مهم ترین ویژگی برای انتخاب سرویس هاست مناسب دسترسی می باشد. اینکه آپشن های مختلف کنترل پنل شما در کجا قرار دارد ؟ برای انتخاب دیتابیس باید بر روی کدام قسمت کلیک کنید ؟ برای انتخاب و ایجاد یک ایمیل اکانت چطور؟

بک آپ گیری در این هاست چگونه است ؟

پاسخ این سوالات، بسیار در انتخاب سرویس هاست مناسب است .

  • امنیت

دغدغه تمامی صاحبان وب سایت ها تامین امنیت اطلاعات خود و کاربرانشان است. کدام کنترل پنل امن تر است ؟ شاید بتوان گفت هر سه مورد دارای امنیت لازم می باشد و در بحث تامین امنیت وب سایت می بایست فاکتور های دیگری را هم مد نظر داشته باشید.

 

مجموعا اگر بخواهیم این سه ویژگی را کنار هم قرار دهیم کنترل پنل سی پنل برنده خواهد بود و بزرگترین مزیتهای آن نیز به شرح زیر هستند:

  • خطایابی آسان
  • بک آپ گیری بسیار آسان
  • راحتی در اعمال تغییرات مورد نیاز در php و دیگر آپشن ها
  • فایل منیجر بسیار روان و بدون نیاز به انتقال فایل ها به لوکیشن های مختلف

نکته بسیار مهم دقت کنید شاید کنترل پنل سی پنل بر روی سرور های لینوکسی باشد اما این به این معنی نیست که برای استفاده از این کنترل پنل شما نباید از ویندوز استفاده کنید و حتما از لینوکس استفاده کنید. کنترل پنل ها یک پنل تحت وب بوده و راه ارتباطی شما با آنها مرورگر شما می باشد و شما با استفاده از لینک ورود و یوزرنیم و پسورد می توانید به آسانی وارد سرویس هاست خود شده و فایل های خود را بارگذاری نمایید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد