blog image

تفاوت هاست داخلی و خارجی

حتما در زمان خرید یک سرویس هاست برای شما هم این سوال پیش آمده است ؛ سرویس هاست ایران بهتر است یا سرویس هاست خارج؟ کدام را باید انتخاب کرد ؟ کدام برای وب سایت من مناسب تر است؟

در طی سالهای اخیر هر کدام از سرویس ها ، چه سرویس هاست ایران و چه سرویس هاست خارج از کشور مانند هاست های کشور آلمان با مشکلاتی روبرو بوده اند و کاربران همواره در پی پاسخ این سوال بوده اند.

در ادامه به بررسی و پاسخ این سوالات می پردازیم.

به صورت خلاصه می توان گفت گزینه بهتری وجود ندارد. هر دو سرویس می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند بنابراین عامل تعیین کننده نیاز شما و نوع وب سایت و کارایی وب سایت شما و مهم تر از همه بازدید کننده های شما می باشند.

طبیعتا برای هر وب سایتی بازدید کنندگان مهمترین فاکتور در افزایش بازدهی بوده بنابراین هاستی که شما انتخاب می نمایید، می بایست متناسب با بازدید کننده های شما باشد.

تفاوت هاست داخلی و خارجی با مثال

جهت شفافیت موضوع چند نمونه را باهم بررسی می کنیم:

فرض کنیم شما یک وب سایت فروشگاهی برای فروش محصولات داخلی داشته و بازدید کنندگان شما نیز از مسیر های تبلیغاتی مانند اینستاگرام، تبلیغات کلیکی یا وب سایت های مرجع به وب سایت شما هدایت شده باشند، از محصولات و مطالب شما بازدید نموده و طبیعتا به مراحل خرید تشویق و هدایت می شوند؛ بنابراین برای شما سرویس هاست ایران بسیار مناسب می باشد زیرا در صورت وجود مشکلات ارتباطی داخل و خارج از کشور، بازدید کننده های شما وب سایت را همچنان در دسترس خواهند داشت. بالا نبودن و عدم نمایش وب سایت برای بازدیدکنندگان همواره باعث دلسردی و حتی امکان عدم بازگشت کاربر به سایت شما خواهد بود بنابراین بسیار مهم است فاکتور هایی مانند موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید.
فرض دوم ، شما دارای یک وب سایت شخصی در زمینه معرفی خود ، رزومه کاری یا نمونه کارهای خود می باشید. خب سوال بسیار مهم در این زمینه این می باشد که اشخاصی که وب سایت شما را مشاهده می کنند از چه طریقی وب سایت شما را یافته اند و بیشتر بازدید کننده های شما از کجا می باشند. با پاسخ به این سوالات شما می توانید سرویس هاست مناسب را انتخاب نمایید.

نکات مهم در خرید هاست داخل و خارج از کشور

با تمام توضیحات چند نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید:

استفاده از هاست ایران به معنای برخی محدودیت ها به معنی استفاده از دامنه ir. یا عدم استفاده از دامنه com. و دیگر دامنه های بین المللی نیست. بنابراین پسوند دامنه شما کوچکترین ارتباطی با هاست انتخابی شما ندارد و شما می توانید چه در هاست ایران و چه در هاست خارج از هر دامنه ای که مد نظر شماست استفاده نمایید.
سرویس هاست شما در هر کجا باشد بازدید کننده های شما امکان مشاهده وب سایت را دارند اما مهم عواملی مانند سرعت دسترسی به وب سایت، عدم کندی و رضایت بازدید کننده ها و طبیعتا امکان مشاهده وب سایت از سوی بات های گوگل برای سئو می باشد.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد