blog image

ویژگی های مهم خرید هاست

حتما تا بحال در زمان خرید هاست مشاهده دیده اید که هر سرویس هاست دارای جدولی از ویژگی ها می باشد و با توجه به این ویژگی ها هزینه پلن های مختلف متفاوت می باشد. اما هر کدام از این ویژگی ها چه نقشی ایفا می کنند و دقیقا چه هستند؟

این ویژگی ها را در ادامه باهم بررسی خواهیم نمود :

  • حجم یا فضای دیسک یا space

حجم سرویس هاست شما محل قرار گرفتن اطلاعات وب سایت شما می باشد. هر آنچه که مربوط به وب سایت شما باشد اعم از دیتابیس ها ، ایمیل ها و فایل های شما شامل تصاویر ، متن و ویدئو جزو فضای دیسک شما محاسبه می شود. بنابراین می بایست حتما متناسب با فضای مورد احتیاج خود متناسب با فایل های خود اقدام به تهیه سرویس مناسب نمایید .

  • دیتابیس

دیتابیس محل قرار گیری اطلاعات شما به صورت طبقه بندی شده می باشد . جهت مشاهده توضیحات مربوط به دیتابیس به زبان ساده لطفا مقاله مربوط به دیتابیس چیست ؟ را مطالعه فرمایید .

تعداد دیتابیس با توجه به نوع وب سایت شما و ساختار آن متفاوت می باشد و شما می توانید یک الی هر تعدادی که مورد نیاز وب سایت شما می باشد نیاز داشته باشید.

نکته مهم : دقت نمایید به صورت معمول دیتابیس های دارای محدودیت حجمی تعریف نشده ای هستند بنابراین حتما قبل از خرید این نکته را مد نظر قرار دهید.

  • ایمیل اکانت

ایمیل های شخصی یا سازمانی شما می باشد و تعداد ایمیل اکانت ها نیز تعداد ایمیلی است که شما می توانید برای کاربران خود ایجاد کنید. برای نمونه ایمیل Info ، sale، admin و … هر کدام یکی از ایمیل اکانت هایی است که شما ایجاد می نمایید بنابراین محدودیت ایمیل اکانت متناسب با نیاز شما می باشد .

نکته مهم : به صورت معمول محدودیت ارسال ایمیل تعریف نشده ای برای ایمیل اکانت ها وجود دارد بدین صورت که هر دامنه در ساعت و در روز تعداد مشخصی ایمیل می تواند ارسال نماید بنابراین در زمان تهیه سرویس ، این نکته را در نظر داشته باشید.

  • پارک دامنه یا دامنه جانشین یا domain aliases

دامنه پارک شده ، بدین معنی است که دامنه دومی را بر روی سایت خود قرار داده و این دامنه دقیقا اطلاعات وب سایت شما را نمایش می دهد اما زمانی  که کاربر در مرورگر آدرس را وارد می نماید ، آدرس دامنه عوض نشده و آدرس دوم برای کاربر نمایش داده می شود اما محتویات سایت اصلی شما برای کاربر نمایش داده می شود.

شما می توانید با توجه به نیاز خود تعداد زیادی دامنه پارک شده بر روی هاست خود داشته باشید. نکته بسیار مهم اینکه در صورتی که دامنه اصلی سایت شما منقضی شود یا به هر دلیلی مانند تحریم ، ریپورت و … از دسترس خارج شود ، دامنه پارک شده شما همچنان در دسترس خواهد بود و محتویات وب سایت را نمایش خواهد داد.

  • دامنه اضافه یا addon domain

این ویژگی برای کاربرانی می باشد که تمایل دارند روی یک سرویس هاست وب سایت هایی مجزا با دامنه های کاملا متفاوت داشته باشند. به صورت کلی توصیه می شود بر روی هر سرویس هاست یک وب سایت داشته و آن را مدیریت نمایید .

  • ساب دامنه

این ویژگی به شما اجازه می دهد آدرس هایی تحت دامنه اصلی خود داشته باشید برای نمونه در صورتی که آدرس سایت شما arsamhost.com باشد ۱.arsamhost.com یک ساب دامنه می باشدک. البته شما به جای ۱ می توانید هر عدد یا ترکیب حروفی را قرار دهید.

تعداد ساب دامنه ها بسته به نیاز شما می تواند متفاوت باشد . به صورت کلی جهت نظم دهی به وب سایت ، عدم جلوگیری از ایجاد مشکل و بهم ریختگی در محتوای وب سایت ، ایجاد صفحات متفاوت با محتوای صفحه اصلی بهتر است از ساب دامنه ها استفاده نمایید .

 

 

نکته مهم : ویژگی های ذکر شده در بالا ، مهمترین ویژگی هایی می باشند که در زمان خرید سرویس هاست می بایست دقت نمایید اما  برخی محدودیت های پنهان نیز در سرویس های هاست وجود دارد برای نمونه میزان منابع سی پی یو مجاز قابل استفاده توسط سرویس هاست یا میزان منابع رمی که جهت پردازش اسکریپت های php در اختیار شما قرار دارد. بنابراین همواره به این نکات دقت داشته باشید زیرا ممکن است وب سایت شما میزان بیشتری از این منابع را نیاز داشته باشد اما سرویس هاستی که تهیه می نمایید پاسخگوی نیاز شما نباشد.

 

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد