blog image

نحوه بکاپ گرفتن از هاست

بکاپ گیری در سرویس های هاست چطور انجام می شود؟ آیا هاستینگ بک آپ گیری انجام می دهد؟ رایگان است؟

بسیار از کاربران و صاحبان کسب و کار وب سایت ها با مشکلاتی مرتبط با وب سایت خود مواجه بوده اند؛

وب سایت ناگهان صفحه سفید نشان می دهد !

پس از آپدیت سایت لود نمی شود.

وبسایت هک شده است.

اطلاعات سایت اشتباها حذف شده است.

و بسیاری از مشکلات دیگر !

راه حل رهایی از تمامی این مشکلات یک راهکار ساده است: بک آپ گیری

( البته در زمینه هک وب سایت بهتر است تنها به برگرداندن بک آپ اکتفا نشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت )

نحوه بکاپ گرفتن از طریق هاست

تهیه بک آپ از سرویس های هاست و بک آپ گیری از وب سایت به دو شیوه قابل انجام است :

  • تهیه بک آپ از سرویس هاست ، در این راه شما می توانید از طریق ماژول تهیه بک آپ در سرویس هاست شما که در سرویس های هاست آرسام هاست با عنوان backup wizard در سی پنل وجود دارد اقدام به تهیه بک آپ کامل (فول بک آپ) یا بک آپ از قسمت مورد نظر مانند فایل های وب سایت خود یا دیتابیس های خود نمایید.

دقت نمایید فول بک آپ تمامی اطلاعات وب سایت شما مانند اطلاعات سایت، ایمیل ها، دیتابیس ها و هر اطلاعات دیگری مربوط به وب سایت را در یک فایل زیپ قرار می دهد بنابراین با تهیه فول بک آپ از وب سایت خود به صورت منظم نگرانی از دست رفتن اطلاعات را نخواهید داشت.

مشکلات بکاپ گرفتن

البته مشکل بزرگی که در این زمینه وجود دارد این است که تهیه هر روزه بک آپ زمانبر، طاقت فرسا و فرسایشی می باشد زیرا در دو مرحله هم می بایست بک آپ ایجاد شود که متناسب با حجم اطلاعات شما یک پروسه زمانبر است؛ هم تهیه بک آپ می تواند باعث پر شدن هاست شما شود و هم بک آپ شما بهتر است از روی سرویس هاست به رایانه شخصی شما انتقال یابد تا در صورت کوچکترین احتمالی از وجود مشکل در سرویس هاست، اطلاعات نزد شما محفوظ باشد اما راه حل چیست؟

راه حل بسیار آسان می باشد. در آرسام هاست هر روزه از سرویس های هاست شما بک آپ تهیه شده و این بک آپ ها در سرور بخصوصی نگهداری می شود بنابراین نیازی به نگرانی نیست و در صورت تمایل تنها لازم است در صورتی که قصد دارید عملیات به خصوصی بر روی وب سایت انجام دهید اقدام به تهیه بک آپ نمایید.

نکته مهم: فرآیند بک آپ گیری جهت عدم جلوگیری از فرایند کند شدن وب سایت شما در بامداد آغاز میگردد بنابراین در صورتی که در هر زمانی از روز قصد تغییری بر روی وب سایت خود را داشته اید اما از نتیجه مطمئن نیستید به آسانی می توانید یک بک آپ از هاست خود تهیه نموده تا در صورت مشاهده مشکلی اقدام به بازگردانی بک آپ نمایید. البته نیاز به نگرانی نیست برای بازگردانی فایل فول بک آپ نیاز به دانش خاصی ندارید تنها نیاز است فایل بک آپ در سرویس هاست شما وجود داشته باشد و درخواستی را به صورت تیکت به واحد فنی ارسال نموده تا در کوتاه ترین زمان فایل مورد نظر بر روی وب سایت شما ریستور شود.

نحوه بکاپ گرفتن از طریق ماژول وردپرس

  • تهیه بک آپ از طریق ماژول های وردپرس، شما به آسانی می توانید از طریق ماژول های وردپرس نیز اقدام به تهیه بک آپ از سرویس هاست نمایید. نیازی به نگرانی نیست! برای استفاده از ماژول یا افزونه تهیه بک آپ در وردپرس شما نیاز به دانش خاصی ندارید تنها کافیست مقاله مورد نظر در رابطه با تهیه بک آپ در وردپرس را مطالعه نمایید.

راه های ذکر شده، راهی برای تهیه بک آپ از سرویس هاست و وب سایت وردپرس شما می باشد.

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی با ما در ارتباط باشید.

 

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد