blog image

اولین و مهم ترین و شاید گاها موثرترین قدم در ایجاد فروشگاه اینترنتی یا وب سایت شما و داشتن وب سایتی موفق، انتخاب سرویس هاست درست می باشد اما واقعا هاست چیست؟

هاست چیست؟

به صورت ساده هاست فضایی در سطح وب می باشد که شما می توانید اطلاعات وب سایت خود را در آن بارگذاری کنید. مساله را ساده دنبال می کنیم، اگر فرض کنیم اطلاعات وب سایت شما در رایانه شخصی شما باشند ( البته این امر هم امکان پذیر است ) شما برای نمایش این اطلاعات در وب سایت خود نیاز به تنظیمات زیادی مانند وجود ای پی اختصاصی، وب سرور و … دارید و البته مهمترین قسمت روشن بودن و در دسترس بودن همیشه رایانه شما در فضای وب می باشد تا وب سایت شما در دسترس باشد.

هاست یک فضا یا قسمتی بر روی یک سرور می باشد که تمامی ویژگی هایی مانند دسترسی در فضای وب، وب سرور و … را دارا بوده و شما می توانید اطلاعات خود را بر روی آن قرار دهید. با قرار دادن اطلاعات خود بر روی سرویس هاست ، می توانید این اطلاعات را در وب سایت نمایش دهید.

نکات مهم انتخاب بهترین سرویس هاست

برای انتخاب بهترین سرویس هاست به چند نکته می بایست دقت کنید :

  • کاربر وب سایت شما چیست؟ هر سرویس هاست دارای محدودیت هایی در ویژگی ها می باشد بنابراین در ابتدا باید مشخص شود وب سایت شما دارای چه کاربردی می باشد و کاربران آن بیشتر از چه نقطه جغرافیایی به آن متصل می شوند.
  • چه تعداد بازدید روزانه تخمین می زنید ؟ این سوال کلا اشتباه است ( یعنی در ابتدای کاربر واقعا ضرورتی ندارد شما وقت خود را جهت بررسی این موضوع سرف کنید ) به دنبال پاسخ این سوال برای تهیه سرویس هاست نباشید. این سوال تنها برای انحراف شما می باشد. شما همواره میتوانید سرویس هاست خود را ارتقا دهید بنابراین در صورت افزایش بازدید روزانه کافیست اقدام به ارتقا سرویس هاست خود به پلن های بالاتر یا سرور مجازی نمایید.
  • آیا نیاز به خدمات خاصی دارید ؟ برای نمونه آیا نیاز به تعداد ایمیل های شرکتی یا شخصی خاصی دارید ؟ این نکته نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای انتخاب هاست مناسب پاسخ سوالات بالا را در نظر داشته باشید و سری به مقاله محدودیت سرویس های هاست بزنید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد