blog image

آیا ای پی اختصاصی در seo موثر است؟

چه میزان تاثیر دارد ؟ امکان تهیه ای پی اختصاصی بر روی سرویس هاست وجود دارد؟

حتما بارها این سوال برای شما هم پیش آمده است و یا از طرف برخی افراد به شما توصیه شده است که آپی اختصاصی مفید است! برای سئو باید ای پی اختصاصی تهیه کنید و تاثیر دارد.

اما تمامی این پیشنهادات در چه حد درست می باشند؟

در ابتدا به بررسی یک موضوع می پردازیم ؛ ای پی اختصاصی چیست؟!

آی پی اختصاصی چیست؟

زمانی که شما اقدام به تهیه یک سرویس هاست مانند سرویس هاست وردپرس  می نمایید تا وب سایت خود را بر روی آن قرار دهید، در حقیقت شما در حال استفاده از یک سرویس اشتراکی می باشید. سرویس اشتراکی مفهوم بدی نیست دقت کنید و بدگمان نشوید؛ منظور از اشتراکی این است که هاست شما بر روی یک سرور قرار دارد و شما تنها هاست موجود بر روی این سرور نیستید.

سوال جدیدی هم ایجاد شد، متوجه ام ؛ هاست اختصاصی! چیزی به نام هاست اختصاصی وجود ندارد، تنها سرویسی که می توان آن را هاست اختصاصی! نامید که بهتر است به این صورت نامگذاری نشود زمانی است که هاست موجود بر روی سرور ، تنها یک عدد بوده یعنی سرور برای هاست شما کانفیگ شده است و در حقیقت شما مالک سرور مجازی یا سرور می باشید.

برای هاست های اشتراکی این موضوع را در نظر داشته باشید که سرویس هاست شما و تعداد دیگری از سرویس های هاست بر روی یک سرور قرار دارند. تمامی وب سایت های برای نمایش در سطح وب می بایست یک آدرس ای پی داشته باشند. ادرس ای پی مانند همان نشانی و آدرس می باشد و به صورت ساده می توان بدین صورت تعریف کرد که با آدرس ای پی، امکان شناسایی هاست و سرور شما و نمایش اطلاعات وب سایت شما وجود دارد . بر روی سرویس اشتراکی ای پی شما با دیگر کاربران آن سرور مشترک می باشد که به صورت جامع و مختصر این مورد مشکلی برای شما ایجاد نمی کند. البته اما هایی وجود دارد که در ادامه بررسی می کنیم.

اهمیت ای پی اختصاصی

زمانی که بحث از ای پی اختصاصی می شود یعنی ای پی شما با دیگر کاربران متفاوت بوده و تنها در اختیار شما باشد. اما چرا برخی کاربران به این مورد اهمیت می دهند؟

زمانی که ای پی سرویس شما اشتراکی باشد در صورتی که کاربری به صورت عامدانه یا غیر عامدانه اقدام به استفاده غیر مجاز مانند ارسال ایمیل بیش از حد یا ارسال ایمیل های اسپم نماید باعث کاهش اعتبار ای پی نزد میل سرور ها می شود و امکان دارد ایمیل های شما نیز در زمانی کوتاه اسپم شوند. بنابراین برخی کاربران ترجیح می دهند ادرس ای پی مختص خود را داشته باشند.

به صورت کلی ای پی اشتراکی یا اختصاصی تاثیری بر روی سئو نداشته بنابراین در انتخاب هاست نیاز به تحمیل هزینه و تهیه و اصرار بر وجود ای پی اختصاصی بر روی وب سایت نیست.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد