blog image

امنیت سرور مجازی

آیا سرور مجازی امن است ؟ پاسخ این سوال هم بله است هم خیر، این مورد کامل به شیوه استفاده شما در سرور ارتباط دارد.

برای بررسی این مورد دو شیوه معمول استفاده از سرور مجازی را در نظر میگیریم:

استفاده از سرور مجازی برای بارگذاری وب سایت

  • در ابتدا فرض کنیم قصد دارید از سرور مجازی برای بارگذاری وب سایت خود استفاده نمایید، در اینجا امنیت سرور مجازی کاملا به تنظیمات انجام شده توسط شما یا مدیریت سرور شما ارتباط دارد. بنابراین نمی توان پاسخ این سوال را صد در صد داد و این مورد کاملا نسبی می باشد و ارتباط با شیوه تنظیمات انجام شده دارد . در هر سرور مجازی برای بارگذاری وب سایت می بایست تنظیمات امنیتی جهت حفظ اطلاعات ، جلوگیری از اسپم ، جلوگیری از آلوده شدن وب سایت ها ، نفوذ به سرور و وب سایت می بایست انجام شده تا به سادگی وب سایت شما قابل نفوذ نباشد.

استفاده از سرور مجازی برای تبادلات مالی

  • مورد دوم فرض کنید شما قصد دارید از سرور مجازی برای تبادلات مالی، استفاده از سرویس هایی که به دلیل تحریم ها در ایران قابل دسترس می باشند استفاده نمایید بنابراین شما نیاز دارید در ابتدا امنیت در سرور شما برقرار باشد تا اطلاعات مهم و حساس شما از دست نرود. برای این مورد دقت نمایید به صورت نرمال در صورتی که استفاده غیر متعارفی ننمایید سرور های مجازی نسبت به برخی ابزار ها و نرم افزار هایی تغییر ای پی بسیار بسیار مطمئن تر بوده و استفاده از آنها توصیه می شود. اما دقت نمایید در صورتی که بدین صورت از سرور مجازی استفاده می نمایید ، سرور مجازی شما مانند رایانه شخصی شماست و می بایست به نرم افزار هایی که بر روی آن نصب می نمایید و سایت هایی که بازدید می نمایید دقت نمایید زیرا امکان دارد وبسایت مورد نظر آلوده بوده یا نرم افزاری که نصب می نمایید یک بد افزار را در سرور مجازی شما نصب نماید که باعث از دست رفتن اطلاعات خواهد شد .

با توجه به نمونه هایی که در بالا برای شما ذکر شده دقت نمایید همواره در انتخاب سرور مجازی در ابتدا می بایست به کاربرد آن برای خود دقت نمایید و خود نیز برخی موارد را رعایت نمایید ، با این حال جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره جهت انتخاب سرویس مناسب برای اموری مانند تبادلات مالی ، سرور مجازی بورس یا سرور مجازی برای اموری مانند ثبت نام خودرو و … می توانید با واحد فروش ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم در اختیار شما قرار گیرد .

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد