blog image

استفاده از قالب و افزونه نال شده درست است؟

در راه ایجاد و راه اندازی یک وب سایت وردپرس شما به برخی ابزار ها مانند قالب وب سایت یا افزونه هایی جهت مدیریت وب سایت و اضافه نمودن ویژگی های جدید به وبسایت نیاز دارید. برخی از این ابزار یا قالب هایی که شما به آنها نیاز دارید رایگان نبوده و جهت تهیه باید مبلغی را به تهیه کننده آن پرداخته و سپس از طریق مخزن وردپرس ابزار مورد نظر را دانلود و بر روی وردپرس وب سایت خود نصب نمایید.

حال در صورتی که اقدام به جستجوی نام قاب مورد نظر یا افزونه مورد نظر در سطح وب نمایید با لینک های بسیاری روبرو می شوید که افزونه مورد نظر را به صورت رایگان به شما ارائه می دهند و به صورت کلی بهتر است از این موارد استفاده نشود.

در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

قالب و افزونه نال شده چیست؟

به صورت کلی ورژن نال شده به معنی ورژن کرک شده و رایگان یک محصول غیر رایگان می باشند که به صورت غیر مجاز و بدون توافق با منتشر دهنده در اختیار کاربران توسط برخی گروه ها یا اشخاص قرار داده می شود.

طبیعتا ورژن های نال شده توسط مجموعه تهیه کننده ابزار مورد نظر پشتیبانی و آپدیت نمی شود.

در ادامه به بررسی دلایل عدم استفاده از قالب یا لایسنس نال شده می پردازیم:

عدم دسترسی به آپدیت و آخرین ورژن

همانطور که اعلام گردید ورژن های نال شده ورژن هایی از نرم افزار می باشند که به صورت غیر قانونی توزیع شده و این ورژن قابلیت آپدیت و بروز شدن را نخواهد داشت ، بنابراین در صورتی که به فرض مشکلی در ورژن فعلی نرم افزار که به صورت نال شده توزیع شده است وجود داشته باشد و شرکت ارائه دهنده آن آپدیت جدیدی را ارائه دهد امکان دریافت آن وجود نخواهد داشت.

عدم پشتیبانی از محصول

محصولات نال یا کرک شده ، دارای پشتیبانی نبوده و در صورت وجود مشکل در آنها امکان عیب یابی و رفع مشکل به سادگی برای شما فراهم نمی باشد زیرا شما امکان مراجعه به شرکت یا مجموعه اصلی تهیه کننده محصول را به دلیل استفاده از محصول غیر اصل ندارید.

ریسک و مشکلات امنیتی

 طبیعتا زمانی که یک محصول از حالت غیر رایگان به حالت رایگان خارج شده و در اختیار کاربران قرار می گیرد تغییراتی بر روی کد های سورس محصول توسط شخص توزیع کننده به وجود می آید که توسط کاربران عادی قابل مشاهده نمی باشد.

بنابراین امکان بسیار زیادی وجود که در افزونه یا قالب مورد نظر مشکلات امنیتی، راه های غیر مجاز جهت دسترسی به اطلاعات شما، دسترسی به فایل های شما وجود داشته باشد.

جمع بندی: توصیه اکید می شود در راستای حفظ امنیت وب سایت خود و عدم وجود مشکلات آتی همواره از دو طریق عمل نماید:

  • قالب وب سایت را یا از طریق منابع معتبر خریداری نمایید. در صورتی که قصد استفاده از قالب رایگان دارید تنها از قالب هایی که در مخزن وردپرس به صورت رایگان وجود دارد استفاده نمایید.
  • در صورت تمایل اقدام به طراحی سایت اختصاصی و طراحی وب سایت دلخواه خود از طریق یک تیم معتبر نمایید.

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد