blog image

ارتقا سرویس میزبانی

احتمالا این اصطلاح خیلی به گوش شما خورده است که امکان ارتقا سرویس هاست وجود دارد. الان خرید کنید بعدا می توانید ارتقا دهید. اما این به چه معنی می باشد؟

در ارائه سرویس های هاست دو اصطلاح در این زمینه وجود دارد: ارتقا سرویس هاست، افزودنی برای سرویس هاست

وقتی صحبت از ارتقا سرویس هاست می شود منظور تغییر تمام ویژگی ها سرویس و تغییر آنها به پلن بعدی یا هر پلن بالاتری می باشد که مورد نظر شما و نیاز شماست.

احتمال دارد شما در زمان تهیه هاست، نیازی به پلن های بالا با برخی ویژگی های غیر ضروری مانند فضای دیسک زیاد و .. نباشید بنابراین در ابتدا می توانید یک سرویس با ویژگی های کمتر تهیه نمایید سپس اقدام به ارتقا نمایید.

نکته بسیار مهم اینکه در زمان ارتقا سرویس، کوچکترین مشکلی برای سرویس شما رخ نخواهد داد و وب سایت شما داون نخواهد شد یا کندی سرعتی نخواهد داشت بلکه تنها ویژگی های آن از طریق سرور برای شما تغییر داده خواهد شد بنابراین نیازی به نگرانی نمی باشد.

در رابطه با افزودنی برای سرویس هاست که نکته بسیار مهمی است دقت نمایید این ویژگی امکان دارد بر روی همه پلن ها ارائه نشود. افزودنی روی سرویس هاست منظور تغییر تنها یک ویژگی می باشد. برای نمونه فرض کنید شما دارای یک هاست ۵۰۰ مگابایت می باشید و قصد دارید تنها فضای هاست خود را ۵۰۰ مگابایت افزایش دهید و قصد تغییر ویژگی های دیگر سرویس را ندارید یا برای نمونه قصد اضافه نمودن یک عدد دامنه جانشین بیشتر بر روی سرویس هاست را دارد. هر کدام از این اینها افزودنی بر روی سرویس هاست می باشد که حتما می بایست قبل از خرید محصول از امکان افزودن این موارد بر روی سرویس هاست و محدودیت های آنها اطمینان حاصل نمایید.

برخی محدودیت های موجود بر روی افزودنی ها بدین صورت است که برای نمونه امکان اضافه نمودن فضای اضافه کمتر از یک گیگابایت وجود ندارد. یا برای نمونه امکان اضافه نمودن addon domain شاید بر روی برخی پلن ها وجود نداشته باشد بنابراین در زمان تهیه سرویس این ویژگی ها را به صورت دقیق مد نظر قرار دهید.

 

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد