blog image

موارد مورد نیاز برای نصب وردپرس

برای آغاز استفاده از وردپرس حتما این سوال برای شما ایجاد شده است که خب ، معنی وردپرس و هاست را فهمیدیم؛ حالا برای طراحی سایت باید از کجا شروع کرد؟

هاست را از کجا باید تهیه کرد؟

اسم سایت چطور؟ آن را چطور باید انتخاب کرد؟

اسم سایت چیست؟

اسم سایت همان دامنه شما می باشد یعنی همان آدرسی که در مرورگر وارد نموده و سپس یک نفر می تواند به وب سایت شما دسترسی داشته باشد. جهت تهیه دامنه یا اسم سایت و آشنایی با آن بهتر است مقاله آشنایی با نام دامنه را مطالعه نمایید.

دقت کنید هیچ ارتباطی بین نام دامنه و پسوند آن و محل سرویس هاست شما وجود ندارد. شما می توانید هاست ایران و یا هاست خارج داشته باشید و از دامنه های IR. یا COM. یا هر پسوند دلخواه استفاده نمایید.

ورژن و زبان وردپرس هم ارتباطی با نام دامنه یا محل هاست ندارد و شما می توانید وردپرس فارسی را بر روی هر هاست و دامنه دلخواهی که انتخاب نموده اید نصب نمایید.

پس از انتخاب دامنه مناسب، نوبت به انتخاب هاست میرسد. در مقاله محدودیت  های سرویس های هاست، مواردی به شما اعلام گردید که با توجه به آنها شما می توانید سرویس هاست مورد نظر را انتخاب نمایید.

حجم مورد نیاز در هاست برای نصب وردپرس

در انتخاب سرویس هاست دقت کنید حداقل می بایست سرویس هاست شما دارای حجم ۱۰۰ مگابایت برای نصب وردپرس باشد. طبیعتا با توجه به اینکه قصد بارگذاری اطلاعات و تصاویر در وب سایت خود را دارید بهتر است حداقل حجم برای یک وب سایت شخصی را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ مگابایت در نظر داشته باشید.

برای نمونه  شما می توانید پلن های هاست وردپرس را در آرسام هاست مشاهده کنید. حال کافیست با توجه به این پلن ها و ویژگی ها و محدودیت هایی که قبلا برای شما توضیح داده شده است اقدام به انتخاب و خریداری سرویس مناسب نمایید.

در انتخاب هاست همواره دقت کنید اگر قصد دارید وب سایت شما شامل بخش های مجزایی باید به بخش تعداد ساب دامنه حتما دقت کنید.

اگر تمایل به داشتن تعداد ایمیل های سازمانی یا شخصی متعدد دارید حتما به تعداد آنها دقت کنید، برای نمونه قصد دارید ایمیل iNFO و SALE و ADMIN و CONACT را داشته باشید، بنابراین حداقل باید هاستی که انتخاب می کنید دارای قابلیت ۴ ایمیل اکانت باشد.

پس از خرید سرویس هاست، کافیست از ارائه دهنده سرویس هاست درخواست نمایید تا دامنه را به هاست متصل نماید. پس از اتصال دامنه به هاست نوبت به قدم اصلی میرسد:

نصب وردپرس

برای نصب وردپرس شما می توانید از طریق راهنمای نصب وردپرس  اقدام نمایید.

پس از نصب شرایط برای آغاز فعالیت شما مهیا می باشد.

حال نوبت به انتخاب قالب مناسب و یا آغاز طراحی وب سایت به صورت سفارشی برای وب سایت شما می باشد.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد