blog image

وردپرس چیست؟

حتما نام وردپرس را بارها شنیده اید مخصوصا در جملاتی مانند: طراحی سایت با وردپرس بسیار آسان است. سایت وردپرسی فروشگاهی و …

اما وردپرس چیست؟ به چه دلیل وردپرس معروف شده است؟

جهت پاسخگویی به این سوال ، به صورت ریشه ای اقدام به بررسی این مورد می نماییم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا می باشد ! طبیعتا این جمله را در بسیاری از وب سایت ها مشاهده نموده اید اما سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS چیست ؟ چرا اینقدر حائز اهمیت می باشد که می بایست بهترین انتخاب شود؟

سیستم مدیریت محتوا یا CMS را در حقیقت می توانید مانند ویندوز برای رایانه خود تصور کنید. شما بدون ویندوز نمی توانید اقدام به مشاهده فیلم، نصب نرم افزار های اضافه مانند آفیس، وبگردی و دیگر امور روزمره بپردازید.

زمانی که وب سایت شما دارای سیستم مدیریت محتوا نباشد شما می توانید رایانه ای را تصور کنید که سیستم عامل از پیش تعریف شده و قدرتمندی مانند ویندوز را ندارد بلکه یک سیستم عامل شخصی سازی شده دارد. زمانی که شما یک سیستم شخصی سازی شده داشته باشید طبیعتا برای هر تغییر نیاز به زمان زیاد یا افراد زیادی دارید تا به اهداف خود برسید.

اما در سیستم های مدیریت محتوای معروف و قدرتمند مانند وردپرس و جوملا و .. امکانات زیادی در همان ابتدای امر در اختیار شما قرار دارد.

دلیل محبوبیت وردپرس

شما می توانید اقدام به تغییر و انتخاب قالب نمایید ؛ افزونه های مختلف مانند افزونه های امنیتی ، افزونه های مدیریت تصاویر ، مدیریت کاربران و افزایش سرعت و .. را نصب کنید یا اقدام به ایجاد نوشته و مطلب در سایت خود نمایید . در صورتی که  دقت کنید  تمامی کارهای ریز و جزیی تا کارهایی کلی در سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس دارای ابزار های از پیش تعیین شده ای می باشد که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از دلایلی که وردپرس دارای شهرت بسیار بالایی شده است جامعه قدرتمند آن می باشد . به جرات می توان گفت هر مشکلی که در استفاده از این CMS برای شما به وجود بیاید با جستجو در سطح وب دارای جوابی خواهد بود. همچنین به دلیل انعطاف پذیری بالا ، اضافه شدن هر روزه افزونه های قدرتمند برای مدیریت آسان تر امور دلخواه شما و وجود تعداد بسیار بالای قالب های متفاوت چه به صورت رایگان و چه غیر رایگان جهت قرارگیری و استفاده در وب سایت شما باعث محبوبیت پیش از پیش این سیستم شده است.

برای روشن تر شدن موضوع به مثال ویندوز برمیگردیم ، فرض کنیم شما در رایانه خود قصد پخش یک فیلم را دارید ، طبیعتا برای پخش فیلم نیاز به یک ابزار پخش دارید ، در صورتی که این ابزار از قبل وجود نداشته باشد یا تنها یک گزینه داشته باشید که شاید با آن راحت نباشید ، به اجبار در حال استفاده از ویندوز خواهید بود و آن را ترک خواهید نمود. در واقعیت اما تعداد بسیاری نرم افزار برای شما در سطح وب وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان یا غیر رایگان و به دلخواه و سلیقه خود از آنها استفاده نمایید و دقیقا همین مورد نقطه قوت محسوب می شود. شما می توانید همین مورد را در مورد وردپرس نیز مشاهده نمایید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد