blog image

آموزش افزودن محصول در وردپرس

ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز آنلاین است طبیعی است شما هر فروشگاهی که داشته باشید باید تعدادی محصول در آن وجود داشته باشد تا به فروشگاه اینترنتی معنی ببخشد. در این جلسه از آموزش رایگان ووکامرس به نحوه افزودن محصول در ووکامرس می پردازیم.  برای اضافه کردن یک محصول وارد پیشخوان وردپرس می شوید و بعد از آن روی محصولات و گزینه افزودن کلیک می کنید. 

بعد از کلیک روی گزینه افزودن جدید، صفحه ای برای شما باز می شود که دارای دو کادر است. در کادر اول نام محصول و در کادر دوم توضیحات و محتوای مربوط به محصول نوشته می شود.

افزودن محصول در وردپرس

نام محصول: در این قسمت سعی کنید نام درست محصول را وارد کنید, عنوان محصول شما بهتر است خیلی کوتاه یا خیلی بلند نباشد سعی کنید یک عنوان مناسب که کاربر به دنبال آن می گردد را وارد کنید تا در موتورهای جست و جو بهتر ظاهر شوید. 

توضیحات محصول: در کادر دوم می توانید هر توضیحی را که به محصول مرتبط است بنویسید در کنار توضیحات متنی می توانید از طریق افزودن پرونده چندرسانه ای عکس و ویدیو نیز به توضیحات خود اضافه کنید. هم چنین از طریق جعبه ویرایشگری که در بالا قرار دارد می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید مانند قرار دادن هدینگ، بولد یا ایتالیک کردن، ایجاد جدول، استفاده از بولت و اعداد و بسیاری از کارهای دیگر که باعث افزایش کیفیت محتوا محصول شما می شود. 

اطلاعات محصول در ووکامرس

بعد از افزودن محصول در ووکامرس و نوشتن عنوان و توضیحات کمی به پایین تر بیایید تا اطلاعات دیگر یک محصول از جمله نوع محصول، قیمت، ویژگی ها، حمل و نقل، موجودی و موارد دیگر را وارد کنید. 

اطلاعات محصول در ووکامرس

در قسمت بالایی این تصویر ابتدا شما باید نوع محصول و مجازی و دانلودی بودن آن را مشخص کنید سپس به سراغ کامل کردن جزئیات دیگر بروید. 

محصول مجازی و دانلودی

بعد از افزودن محصول در ووکامرس، اگر محصول شما به این شکل است که کاربر بعد از خرید باید سراغ دانلود یک فایل بروید گزینه مجازی و دانلودی را انتخاب می کنید در غیر این صورت محصول شما هر چیزی که باشد نیاز نیست هیچ یک از گزینه ها را انتخاب کنید. اگر محصول دانلودی و مجازی را انتخاب کنید گزینه حمل و نقل از منو سمت چپ حذف می شود. 

نوع محصول  

در مقابل اطلاعات محصول یک کادر کشویی برای شما باز می شود که باید از بین گزینه های موجود یک گزینه را انتخاب کنید. در این بخش با چهار گزینه رو به رو می شوید که توضیح هر یک را بررسی می کنیم. 

محصول ساده

محصول متغیر

گروه بندی شده

محصول معرفی/ خارجی

محصولات ساده: این محصولات هیچ ویژگی خاصی ندارند تنها یک محصول واحد و مشخص هستند شاید در ابتدا درک محصول ساده سخت باشد اما بعد از تعریف سایر محصولات متوجه خواهید شد چه محصولاتی محصولات ساده هستند.

محصول متغیر: محصول متغیر به محصولاتی می گویند که دارای یک فیلد متغیر هستند مانند رنگ بندی یا سایز بندی یا  هر فیلد دیگری برای مثال شما یک مدل کفش در فروشگاه آنلاین خود دارید که در سایز بندی های متفاوت به فروش می رسد. به این نکته توجه کنید که در محصول متغیر قیمت ها می تواند یکسان یا متغیر نیز باشد. 

محصول گروه بندی شده: محصولات گروه بندی شده به محصولاتی می گویند که هم به صورت مجازی قابل دانلود هستند و هم می توان آن ها را به صورت فیزیکی تحویل گرفت برای مثال شما می توانید یک کتاب را به صورت فیزیکی خریداری کنید یا فایل آن را دانلود کنید.

محصول معرفی/ خارجی: هنگامی شما از این گزینه استفاده می کنید که بخواهید محصول دیگران را معرفی کنید و آن ها را به سایت دیگری برای خرید هدایت کنید به این گونه محصولات که در یک سایت دیگر معرفی می شود و لینک به سایت اصلی داده می شود محصول معرفی یا محصول خارجی می گویند. 

حال در این بخش به ترتیب منوهای سمت چپ را بررسی می کنیم. در این منوها ممکن است کمی تفاوت در گزینه های موجود در منو مشاهده شود که علت اصلی آن متفاوت بودن قالب است اما کلیات هر منو یکی است.

همگانی

در منو همگانی مهم ترین چیزی که وجود دارد و در تمام قالب ها یکی است قیمت می باشد، شما در این بخش قیمت محصول و اگر در فروش ویژه قرار دارد قیمت فروش ویژه را وارد کنید. حتی برای قسمت فروش ویژه می توانید زمان بندی انتخاب کنید که در چه بازی قیمت فروش ویژه اعمال شود.

برای مثال در تصویر زیر این قالب دارای گزینه اضافی مانند عنوان انگلیسی و درصد تخفیف است که می توانید آن ها را پر کنید. 

منو همگانی در محصولات

انبار

در قسمت انبار شما می توانید موجودی انبار را مشخص کنید و کد محصول که شاید آن را با عنوان sku نیز شنیده باشید مختص انبار است. هر محصول دارای کد منحصر به فردی است که به آن کد محصول یا sku  می گویند. هم چنین در این بخش شما می توانید مشخص کنید که محصول را می توان به صورت تکی خریداری کرد یا خیر. 

منو انبار در ووکامرس

حمل و نقل

در این بخش شما باید وزن، ابعاد و کلاس ارسالی  را وارد کنید. در کلاس ارسالی به صورت پیش فرض سه گزینه وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. گزینه پرداخت پستی، گزینه دوم پس کرایه و گزینه سوم درب منزل می باشد. 

منو حمل و نقل در محصولات ووکامرس

محصولات مرتبط

در این بخش شما می توانید محصولات مرتبط با محصول انتخابی کاربر را به او نمایش دهید اگر در نمایش محصولات مرتبط دقت و استراتژی درست داشته باشید می توانید فروش سایت خود را چندین برابر کنید.

یکی از راه های محصولات مرتبط نمایش محصولات هم رده می باشد برای مثال مدل های مختلف از یک کالا. در این مورد بیشتر محصولات مشابه دیده می شود و شاید کمکی به افزایش فروش نکند که بسیاری از افراد به اشتباه این کار انجام می دهند.  برای مثال اگر شما یک موبایل سامسونگ است در بخش محصولات مرتبط سایر گوشی های هم رده را نمایش می دهید. 

اما در بخش محصولات مرتبط بهتر است لوازم های دیگر مرتبط را نشان دهید برای مثال گوشی می توان به مواردی مثل گلس، پاوربانک، قاب، هندزفری بی سیم، کابل Aux  و موارد مشابه این را به کاربر نمایش دهید. 

ویژگی ها

در این بخش شما می توانید برای هر محصول به صورت مجزا ویژگی تعریف کنید هم چنین می توانید ویژگی را دسته بندی کنید تا برای هر دسته از محصول یک سری ویژگی مشخص به نمایش بگذارد. 

سخن آخر 

ما در این بخش از آموزش به افزودن محصول در ووکامرس و اطلاعات آن پرداختیم. محصولات مهم ترین چیزی است که در یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد سعی کنید درباره هر محصول که قصد فروش آن را دارید به درستی و اطلاعات دقیق به کاربر بدهید هر چقدر کاربران و مشتریان از سایت شما راضی باشند می توانند در آینده به مشتریان وفادار سایت شما تبدیل شوند. 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد