blog image

نحوه تغییر واحد پولی ووکامرس به تومان 

هنگامی که ما فروشگاهی راه اندازی می کنیم قصد داریم از طریق آن خدمات یا محصولات خود را به فروش برسانیم. ما در کشور ایران زندگی و واحد پولی رسمی کشور ما ریال است می کنیم پس منطقی است واحد پولی که بخواهیم در فروشگاه وردپرسی ما بر روی محصولات نمایش داده شود ریال باشد. حال با توجه به اینکه ما به صورت معمول از واحد پولی تومان استفاده می کنیم برخی از افراد می خواهند در فروشگاه خود محصولات را بر اساس تومان قیمت گذاری کنند. اما مشکل اینجاست که افزونه ووکامرس در حالت پیش فرض از واحد پولی کشور ما پشتیبانی نمی کند.

چگونه واحد پولی تومان یا ریال را به فروشگاه خود اضافه کنیم؟

ووکامرس یک افزونه است و به صورت open source ارائه می شود یعنی شما به راحتی به کدهای آن دسترسی دارید و می توانید آن را تغییر دهید. پس با دستکاری در کد افزونه ووکامرس می توانیم واحد پولی مورد نظر خود را به فروشگاه اضافه کنیم

 برای اضافه کردن واحد ریال یا تومان به فروشگاه اینترنتی خود باید مراحل زیر را طی کنید. 

نحوه تغییر واحد پولی تومان به ریال 

برای اضافه کردن واحد پولی تومان به ووکامرس شما نیاز به این دارید که تغییراتی در کدهای افزونه ایجاد کنید اما جای نگرانی نیست اگر شما حتی یک کلمه هم کد نویسی ندانید با این آموزش خیلی راحت می توانید واحد پولی ریال یا تومان را به سایت اضافه کنید. 

قدم اول: رفتن به فایل function.php است. در پیشخوان وردپرس روی نمایش و گزینه ویرایشگر یا ویرایشگر پوسته را انتخاب می کنید. و از سمت چپ صفحه روی گزینه توابع پوسته کلیک می کنید مطابق آنچه در تصویر می بینید. 

فایل function.php

قدم دوم: حالا شما باید قطعه کدی را که در این قسمت قرار داده ایم بین دو علامت <?php و ?> قرار بدهید. بهترین راه برای اینکه به سایر کدهایی که در این قسمت وجود دارد آسیبی وارد نکنید این است که یک خط قبل از ?> کد خود را قرار دهید. 

قطعه کد تغییر واحد پولی در ووکامرس

قطعه کد واحد پولی تومان و ریال:

add_filter( ‘woocommerce_currencies’, ‘add_my_currency’ );

 

function add_my_currency( $currencies ) {

     $currencies[‘ABC’] = __( ‘تومان’, ‘woocommerce’ );

     return $currencies;

}

 

add_filter(‘woocommerce_currency_symbol’, ‘add_my_currency_symbol’, 10, 2);

 

function add_my_currency_symbol( $currency_symbol, $currency ) {

     switch( $currency ) {

          case ‘ABC’: $currency_symbol = ‘تومان’; break;

     }

     return $currency_symbol;

}

 

در این تابع ما واحد پولی تومان را قرار داده ایم اگر میخواهید از ریال استفاده کنید در این قطعه کد هرجایی که کلمه تومان را می بینید به ریال تغییر دهید.

قدم آخر: بعد از قرار دادن کد در این فایل روی به روز رسانی پرونده کلیک می کنید. 

 

تنظیمات واحد پولی تومان در ووکامرس

بعد از انجام تغییرات بالا به ووکامرس و سپس پیکر بندی می رود و حال در منو واحد پولی می توانید مشاهده کنید که واحد ریال یا تومان نیز اضافه شده است. علاوه بر این بهتر است محل قرار گیری واحد پولی را روی راست با فاصله قرار دهید تا ظاهر آن بهتر باشد و چشم کاربر را اذیت نکند. 

سخن آخر 

با مطالعه این بخش به راحتی می توانید واحد پولی تومان را روی فروشگاه خود اضافه کنید، تاکید ما بر تومان نسبت به ریال این است که به صورت رایج مردم از واحد تومان استفاده می کنند پس برای آن ها بهتر است که قیمت محصولات را بر اساس تومان ببینند هم چنین کم بودن صفرهای واحد تومان نسبت به ریال از لحاظ قیمتی به مشتری حس کم تر بودن قیمت را نیز القا می کند. 

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد