blog image

هاست مورد نیاز برای وردپرس و ووکامرس

ما قبلا درباره وردپرس و هاست وردپرسی صحبت کردیم که هاستی که مخصوص وردپرس باشد و به صورت اختصاصی فقط برای وردپرس بتوان از آن استفاده کرد نداریم اما هاست هایی  که برخی ویژگی ها را دارند برای نصب وردپرس و راه اندازی سایت روی آن بهتر هستند. برای فروشگاه های اینترنتی و ووکامرس نیز اگر هاست یک سری مشخصات داشته باشد برای ووکامرس بهتر است. 

هاست خوب یکی از نکات مهمی است که می تواند در موفقیت یا شکست یک فروشگاه اینترنتی تاثیر گذار باشد اگر فروشگاه اینترنتی خود را همانند یک فروشگاه فیزیکی در نظر بگیرید فکر کنید هرگاه مشتری می آید مغازه شما بسته است یا انقدر دیر جواب مشتری را می دهید که از خرید پشیمان می شود. هاست خوب با سرعت و آپتایم بالا به منزله همان باز بودن همیشگی فروشگاه و سرعت در پاسخگویی به کاربران و مشتریان است. 

اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی با ووکامرس را دارید هاست شما بهتر است دارای سرعت و قدرت و منابع بالایی باشد. از جمله عواملی که در یک هاست برای ووکامرس می تواند موثر باشد عواملی مانند نسخه php، پایگاه داده MYSQL یا  MardiaDB، میزان مموری و CURL است. 

نسخه PHP

نسخه PHP هاست شما بهتر است بیشتر از ۷.۲ باشد شما می توانید از نسخه های قدیمی تر نیز استفاده کنید اما نسخه های قدیمی دیگر آپدیت نمی شوند و می توانند مشکلات مختلفی از جمله به خطر انداختن امنیت سایت شما را به همراه داشته باشند. در گذشته امکان مشاهده نسخه PHP از سمت مدیر سایت وجود نداشت اما در نسخه جدید وردپرس شما می توانید نسخه  php  را مشاهده کنید.  

پایگاه داده MYSQL یا MardiaDB

پایگاه داده شما همیشه باید آخرین ورؤن باشد به عنوان مدیر سایت یا سرور برای پایگاه داده mysql  از نسخه ۵.۶ و برای پایگاه داده MardiaDB از نسخه ۱۰ به بالا استفاده کنید. دلیل تاکید استفاده از نرم افزارهای پایگاه داده با بالاترین ورژن این است که در آخرین ورژن سرعت افزایش پیدا می کند در نتیجه سرعت لود سایت شما و پاسخ دهی نیز افزایش پیدا می کند در نتیجه کاربران رضایت بیشتری خواهند داشت. 

میزان رم اختصاص داده شده

یکی از نکاتی که باید در هاست ووکامرس به آن توجه کنید میزان رم اختصاص داده شده به هر پروسه است اگر میزان رمی که شما برای هر کار اختصاص می دهید کم باشد در سرعت وب سایت شما موثر است و در نهایت ممکن است صفحه سفید نمایش دهد که برای یک سایت فاجعه است. 

ماژول curl 

وب سایت های فروشگاهی برای ایجاد درگاه پرداخت و اتصال سایت خود به زرین پال یا شاپرک در فروشگاه ووکامرسی خود نیاز به نصب یک ماژول دارند. معمولا در وب سایت ها بر روی سرور ماژول curl را نصب می کنند. 

نحوه بررسی هاست

حالا که نکات مرتبط با هاست ووکامرسی را بررسی کردیم سوال پیش می آید که چگونه چک کنیم موارد فوق در هاست ما رعایت شده است یا نه؟ ابتدا وارد پیشخوان وردپرس می شوید سپس به بخش ووکامرس می روید و روی گزینه وضعیت سیستم کلیک می کنید. با وارد شدن به وضعیت سیستم می توانید موارد فوق را بررسی می کنید. 

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد