blog image

مدیریت دسته بندی در وردپرس

دسته بندی ها در سایت بسیار اهمیت دارند، شما با ایجاد دسته بندی های درست، به سایت خود نظم می دهید و به کاربران سایت خود کمک می کنید چیزی که در سایت به دنبال آن هستند را راحت تر پیدا کنند. کتابخانه ای را فرض کنید تمام کتاب های خود را بدون هیچ نظمی قرار داده است اگر کسی یک کتاب بخواهد چگونه باید آن را پیدا کند، بخش بندی های یک کتابخانه کمک می کند تا هر کتابی در هر حوزه ای که می خواهید راحت پیدا کنید. دسته بندی ها در سایت همانند بخش های مختلف یک کتابخانه است که به آن نظم می دهد.

ایجاد دسته در وردپرس

در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و از بخش نوشته ها روی گزینه دسته ها کلیک کنید. مشابه همین دسته بندی که در قسمت نوشته ها ایجاد کردید می توانید در بخش فروشگاه وردپرس خود نیز برای محصولات دسته بندی ایجاد کنید.

دسته ها در پیشخوان

وارد صفحه ای مانند تصویر زیر می شوید.

ایجاد دسته در وردپرس

نام: در فیلد نام باید اسمی که قرار است برای دسته بندی خود قرار دهید را می نویسید.

نامک: در فیلد نامک باید url دسته بندی خود را وارد کنید که بهتر است معادل انگلیسی نام دسته بندی باشد.

دسته مادر: از این قسمت می توانید بگویید که این دسته، دسته اصلی یا  زیر دسته است، اگر قرار باشد دسته ای را شما به عنوان زیر دسته انتخاب کنید حتما باید از قبل دسته ای را به عنوان دسته اصلی ایجاد کرده باشید.

توضیح: در این بخش می توانید توضیحات مختصری را در مورد دسته خود بدهید.

در سمت چپ تصویر لیست دسته هایی که قبلا ایجاد شده است را می بینید که می توانید آن ها را تغییر یا پاک کنید.

تعداد دسته ها در یک سایت

هیچ حداقل و حداکثری برای دسته بندی های یک سایت وجود ندارد شما باید بر اساس نیاز سایت خود اقدام به ایجاد دسته بندی کنید به گونه ای که مقالات و محصولات خود در سایت به صورت منظم قرار بگیرند. برای مثال یک سایتی مثل دیجی کالا قطعا دسته بندی های زیادی دارد که می توانید دسته بندی آن را در تصویر زیر ببینید. کادر سمت چپ دسته بندی های اصلی و کادر سمت راست زیر دسته تنها یکی از دسته بندی ها است.

دسته بندی ها در وردپرس

سخن پایانی

در این قسمت از آموزش به مدیریت دسته بندی ها و اهمیت آن در یک ساخت پرداختیم شما نمی توانید برای همه یک تعداد مشخص دسته بندی تعیین کنید با توجه به نوع فعالیت و حجم محتوا و محصولات یک سایت می توان دسته بندی ایجاد کرد. دسته بندی ها اهمیت زیادی در سئو یک سایت در نهایت فروش یک سایت دارند در آرسام هاست تمام خدمات صفر تا صد طراحی سایت و سئو به کاربران ارائه می شود.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد