blog image

تنظیمات ایمیل ارسالی 

یکی از امکاناتی که باید در یک سایت فروشگاهی وجود داشته باشد این است که بعد از خرید اطلاعات صورت حساب و سفارش به مشتری ارسال شود. این کار از طریق ارسال ایمیل در ووکامرس وجود دارد و نیازی نیست یک نفر به صورت دستی این کار را انجام دهد. اما چیزی که در این ایمیل ها وجود دارد متن موجود در آن ها است که شما می توانید متن ارسالی را به دلخواه تغییر دهید که در این جلسه از آموزش ووکامرس به  تغییر متن ایمیل ووکامرس می پردازیم. 

دسترسی به تنظیمات ایمیل در ووکامرس

گام اول: به پیشخوان وردپرس وارد می شوید

گام دوم: در منو ووکامرس گزینه پیکربندی را انتخاب می کنید

گام سوم: در این صفحه تعدادی تب وجود دارد که باید روی تب ایمیل کلیک کنید. 

ایمیل ها در پیکربندی ووکامرس

هنگامی که روی ایمیل کلیک می کنید در این بخش با صفحه ای رو به رو می شوید که تمام ایمیل های پیش فرض وردپرس در این صفحه وجود دارد در مقابل تمام آن ها یک گزینه تحت عنوان مدیریت وجود دارد اما هنگامی که روی گزینه مدیریت کلیک می کنید تنها گزینه هایی که قابل تغییر هستند عنوان ایمیل و نام گیرنده است و جایی برای تغییر متن ایمیل وجود ندارد. برای تغییر متن ایمیل ووکامرس باید اقداماتی انجام دهید که در ادامه آن را بررسی می کنیم. 

نحوه تغییر متن ایمیل در ووکامرس

شما هر ایمیلی را که قصد تغییر متن آن را دارید روی دکمه مدیریت مقابل آن باید کلیک کنید. در پایین سمت چپ دکمه ای تحت عنوان کپ
” کپی فایل در پوسته ” یا ” کپی کردن فایل به زمینه ” یا عبارتی مانند این می بینید که باید روی این دکمه کلیک کنید.

بعد از کلیک روی این دکمه متن ایمیل مورد نظر شما در قالب سایت کپی می شود. حالا باید کمی دست به کد شویم که اصلا جای نگرانی است اگر شما کدنویسی بلد هستید این کار برای شما بسیار راحت است اما اگر کد نویسی بلد نیست این کار را به کمک یک افزونه در ادامه انجام می دهیم. 

 بعد از انجام این کار از پیشخوان وردپرس به منوی نمایش رفته و گزینه ویرایشگر پوسته را انتخاب می کنیم. 

از منوهای موجود در سمت چپ منو wwocommerce  را انتخاب کرده و گزینه emails را انتخاب می کنیم. 

بعد از کلیک روی گزینه emails شما ایمیل یا ایمیل هایی را که از بخش مدیریت گزینه کپی در پوسته را زده در اینجا نمایش می دهد. 

تغییر متن ایمیل

برای مثال در تصویر بالا ما ایمیل admin-new-order  را در پوسته کپی کپی کرده بودیک که حالا در اینجا نمایش داده می شود. در این بخش می توانید با تغییر کدهای متن ایمیل مورد نظر خود را سفارشی سازی کنید. اگر شما توسعه دهنده وب سایت هستید یا سایت شما توسعه دهنده دارید انجام این بخش را به او واگذار کنید. اما اگر خیلی حرفه ای نیست برای این کار از افزونه  Kadence WooCommerce Email Designer کمک بگیرید و مراحل را با دقت کامل انجام دهید زیرا تغییر متن ایمیل کار آسانی نیست. 

کار با افزونه Kadence WooCommerce Email Designer

این افزونه به سفارشی سازی ایمیل ها می پردازد یعنی شما می توانید قالب ایمیل ها، ساختار و موارد دیگری را تغییر دهید اما ما در این جلسه فقط به نحوه تغییر متن ایمیل در ووکامرس می پردازیم.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه یک منو تحت عنوان “سفارشی‌ساز ایمیل” در بخش ووکامرس پیشخوان وردپرس ایجاد می شود. با کلیک روی این گزینه با تصویری مشابه تصویر زیر رو به رو می شوید.

کار با افزونه Kadence WooCommerce Email Designer

کار با افزونه Kadence WooCommerce Email Designer

از این بخش روی گزینه متن و نوع ایمیل کلیک می کنیم. حالا مشابه با تصویر زیر می توانید محتوای مورد نظر خود در ایمیل را تغییر دهید. 

سفارشی سازی متن ایمیل

از قسمت نوع ایمیل می توانید ایمیل مورد نظر را انتخاب کنید و از سایر قسمت ها می توانید محتوا مربوط به هر بخش را تغییر دهید. 

سخن آخر 

نیازی نیست شما تمام ایمیل ها را سفارشی سازی کنید تنها ایمیلی هایی که میبینید محتوا آن نامفهوم است و درک آن برای کاربر سخت است را می توانید تغییر دهید. سفارشی سازی ایمیل ها می تواند به رضایت بیشتر کاربر در وب سایت شما کمک کند. هر چقدر وب سایت شما از نظر ظاهری و محتوا با کیفیت تر باشد راحت تر می توانید با رقبا خود رقابت کنید و یک سایت فوق حرفه ای در حوزه کاری خود که متمایز با سایت رقبا است داشته باشید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد