blog image

نوشته و برگه در وردپرس چه تفاوتی دارند؟

 

یکی از سوالات رایجی که بعد از شروع به کار و ایجاد محتوا در وردپرس به آن برخورد می کنیم تفاوت برگه و نوشته در وردپرس است، یکی از مشکلاتی که معمولا افراد تازه کار با آن روبه‌رو هستند این است که برای گذاشتن یک محتوا از برگه استفاده کنیم یا نوشته؟ در این بخش از آموزش وردپرس به تفاوت برگه و نوشته در وردپرس و این که چه محتوایی برای برگه و چه محتوایی برای نوشته مناسب است، می پردازیم.

هنگامی که شما محتوایی تحت عنوان نوشته در سایت منتشر می کنید این محتوا در صفحه اصلی سایت نمایش داده می شود اما هنگامی که برگه ای را منتشر می کنیم جایی نمایش داده نمی شود و شما باید لینک برگه مورد نظر خود را در یک جایی مثلا منو قرار دهید تا به شما نمایش داده شود. هنگامی که شما برگه ایجاد می کنید می توان یکی را والد سایر برگه ها انتخاب کنید به این نوع نمایش، زیر مجموعه ای یا والد فرزندی می گویند.

تفاوت محتوای برگه و نوشته

معمولا محتوای برگه ها ثابت هستند و تغییر نمی کنند و شما می توانید استایل های متفاوت برای چینش محتوا برگه ها در نظر بگیرید اما نوشته ها قابلیت آپدیت شدن را دارند و معمولا از یک استایل ثابت پیروی می کنند. بیشترین کاربرد نوشته ها بخش وبلاگ یک سایت است.

مقایسه نوشته و برگه

نوشته ها 
محتوا آن ها در حال آپدیت شدن است
امکان استفاده از تگ و برچسب وجود دارد
نمایش به صورت لیست بر اساس تاریخ انتشار
مناسب برای محتوایی که نیاز به آرشیو شدن دارد
قابلیت نمایش نام نویسنده و تاریخ انتشار را دارد
مناسب بخش وبلاگ هستند.

 

برگه ها
محتوا آن ها ثابت و بدون تغییر است
در حالت پیش فرض برگه نیاز به تگ و برچسب ندارد
نمایش به صورت سلسله مراتبی یا همان زیرمجموعه ای
به صورت مجزا هستند و در صفحه اصلی نمایش داده نمی شوند
امکان استفاده از قالب های گوناگون وجود دارد
مناسب لینک دادن در منو هستند.

سخن آخر

شناسایی درست برگه و نوشته می تواند کمک زیادی به سایت شما کند به ویژه اگر دوست دارید سایت خود را به درآمد برسانید برگه ها و نوشته ها بخش بزرگی از سئو سایت شما را به خود اختصاص می دهند در آرسام هاست تمام خدماتی که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی لازم دارید از جمله طراحی سایت، خرید هاست و دامنه و سئو وجود دارد اگر به صورت جدی به دنبال گسترش کسب و کار خود در فضای اینترنت هستید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی آرسام هاست استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد