blog image

دریافت اینماد و اتصال آن به وردپرس

در این جلسه از آموزش رایگان وردپرس به دریافت اینماد می پردازیم. امروزه سایت های زیادی در سطح اینترنت به فعالیت می پردازند، جلب اعتماد مشتری یکی از اقداماتی است که باید سایت ها برای جذب مشتری بیشتر انجام می دهند تا مشتریان با اطمینان خاطر از محصولات و خدمات آن ها استفاده کنند چرا که کلاه برداری های اینترنتی و صفحات فیشینگ نیز روبه افزایش است. نماد اعتماد الکترونیکی نشانه ای است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکتریکی به کسب و کارهای اینترنتی دارای وب سایت و وب سایت های تجاری داده می شود تا از آن در سایت خود استفاده کنند و به کاربر این اطمینان را دهند که از یک سایت ایمن و معتبر خرید می کنند.

انواع اینماد 

وب سایت ها با توجه به سطح امنیت و ویژگی هایی که در سایت خود دارند می توانند سه نوع اینماد دریافت کنند.

نماد موقت: سایت هایی که تازه تاسیس هستند و حداقل معیارهای لازم را داند.

نماد یک ستاره: بعد از بررسی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در صورتی که سایت شما معیارهای مورد نظر را داشته باشد داده می شود.

نماد دو ستاره: برای دریافت نماد دو ستاره باید معیارهای نماد یک ستاره را داشته باشید و علاوه ب  این گواهی ssl روی سایت شما نصب باشد و ۶ ماه به پایان اعتبار آن باقی مانده باشد.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی 

اگر قصد دریافت نماد اعتماد الکترونیکی دارید باید شرایط زیر را دارا باشید.

شرط اول: وب سایت شما ارائه دهنده خدمات یا فروش محصولات به صورت آنلاین باشد.

شرط دوم: قیمت و مشخصات هر محصول به صورت کامل ذکر شود و قابلیت نمایش پیش فاکتور قبل از خرید نهایی وجود داشته باشد.

شرط سوم: صاحب دامنه باید درخواست دریافت اینماد را بدهد. اگر درخواست کننده حقوقی باشد باید حتما یکی از اعضای هیئت مدیره باشد.

شرط چهارم: فرد دارای تاییدیه از پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا داشته باشد.

شرط پنجم: درخواست کننده دارای حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و در صورت آقا بودن حتما باید دارای کارت پایان خدمت باشد.

مدارک لازم جهت دریافت اینماد 

اگر شما شخص حقیقی هستید تصویر “مجوز فعالیت” و “تعهد نامه شخصی” را برای دریافت اینماد لازم دارید.

اگر شخص حقوقی هستید برای دریافت اینماد تصویر “اصل اساسنامه” “آگهی روزنامه رسمی” “پروانه کسب” “تعهدنامه شخصیت حقوقی” و آگهی آخرین تغییرات “آدرس” “اسامی هیئت مدیره” و “موضوع فعالیت شرکت” را لازم دارید.

دریافت اینماد

گام اول: ابتدا باید وارد سایت enamad.ir  شوید و ثبت نام کنید. مطابق تصویر زیر روی گزینه ثبت نام و دریافت نماد کلیک کنید یا از طریق این لینک مستقیما وارد صفحه مورد نظر شوید.

نحوه دریافت اینماد

گام دوم: در صفحه ثبت نام تصویر مشابه عکس زیر می بینید که باید روی گزینه ایجاد حساب کاربری کلیک کنید.

دریافت اینماد گام 2

گام سوم: صفحه ای مشابه تصویر زیر می بینید که باید یک گزینه را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. نسبت به گزینه ای که انتخاب می کنید اطلاعاتی که از شما دریافت می کند متفاوت است.

دریافت اینماد گام 3

گام چهارم: هر دوتا تیک خواسته شده را بزنید و گزینه تایید را انتخاب کنید.

نحوه دریافت اینماد گام 4

گام پنجم: بعد از زدن دکمه تایید صفحه ای مشابه تصویر زیر می بینید که اطلاعات هویتی فرد درخواست کننده را باید وارد کنید.

دریافت اینماد گام 5

گام ششم: بعد از ذخیره اطلاعات هویتی وارد پنل کاربری خود می شوید و روی گزینه تکمیل اطلاعات، بارگذاری مدارک را انتخاب می کنید.

مدارکی که قرار است آپلود کنید باید در فرمت jpeg یا png باشند و حجم آن ها بیش از ۱ مگابایت نباشد.

نحوه دریافت اینماد گام 6

گام هفتم: بعد از آپلود تصویر روی افزودن اطلاعات کسب و کار کلیک کنید در بخش اطلاعات کسب و کار خود را باید وارد کنید.

نحوه دریافت اینماد گام 7

گام هشتم: بعد از تکمیل اطلاعات کسب و کار باید روی گزینه گزینه اخذ تاییدیه فنی کلیک کنید که صفحه ای مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می شود. چندین راه برای دریافت تاییدیه فنی مشاهده می کنید که به دلخواه یکی از آن ها را انتخاب می کنید.

نحوه دریافت اینماد گام 8


گام نهم: در این بخش آدرس پستی فروشگاه یا شرکت شما بایدد تایید شود، از طریق پست یک کد و یک برگه تعهدنامه به آدرس فروشگاه یا شرکت شما ارسال می شود که به معنی تایید آدرس پستی فروشگاه یا شرکت شما است و هزینه این پست را باید شما پرداخت کنید.

کد دریافتی را باید در بخش مدیریت کسب و کار و قسمت “تایید صحت آدرس محل کسب و کار” وارد کنید و  تعهدنامه را باید در دفاتر اسناد رسمی امضا کنید و از طریق پست به آدرس سازمان توسعه تجارت الکترونیک: تهران، صندوق پستی ۶۳۸۵-۱۴۱۵۵ ارسال کنید.

گام دهم: یک فرم نظر سنجی مرتبط با کسب و کار باید پر کنید، سوالات این فرم در جهت جمع آوری اطلاعات از طریق سازمان توسعه و تجارت الکترونیک تهیه شده است.

گام یازدهم: بررسی چک لیست الزامات نماد الکترونیکی، در این بخش یک چک لیست از امور تایید شده و تایید نشده به شما نمایش داده می شود و مواردی که هنوز تایید نشده اند را باید پیگیری کنید.

دریافت اینماد

گام دوازدهم: بعد از تکمیل موارد بالا شما باید کپی برابر اصل مدارک خواسته شده را به آدرس سازمان توسعه تجارت الکترونیک: تهران، صندوق پستی ۶۳۸۵-۱۴۱۵۵ ارسال کنید.

گام آخر: مراحل انجام کارها توسط شما به پایان رسید بعد از بررسی های انجام شده و تایید صلاحیت، کد نماد الکترونیکی به شما داده می شود.

نحوه دریافت کد نماد اعتماد الکترونیکی

وارد پنل کاربری خود در وب سایت اینماد می شوید در بخش مدیریت کسب و کار روی دریافت کد نماد کلیک می کند یک لینک مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می شود.

دریافت کد اینماد

محل نمایش اینماد  در سایت

برای نمایش اینماد می توانید این لینک را در هر جایی از سایت که می خواهید اینماد به کاربر نمایش داده شود قرار می دهید.

اگر از وب سایت های وردپرسی استفاده می کنید با نصب یک افزونه به نام Logo Manager for Enamad می توانید تنظیمات بیشتری برای اینماد خود انجام دهید. با نصب این افزونه یک زیر منو تحت عنوان نماد الکترونیکی در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس  ایجاد می شود.

نمایش اینماد در سایت

سخن آخر 

دریافت اینماد تنها یکی از راهکارهای اعتماد مشتری به وب سایت می باشد شما در کنار اینماد باید موارد دیگری را نیز رعایت کنید که می توانید مقاله راه های اطمینان بخشی به مشتری برای استفاده از وب سایت ما را مطالعه کنید. هرچقدر اعتماد مشتریان به سایت ما بیشتر شود می توانید تعداد مشتریان وفادار و جدید خود را افزایش دهید که منجر به رشد و درآمد زایی از طریق وب سایت خود می شوید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد