blog image

نحوه یافتن شناسه یا ID

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که مجبور شوید شناسه پست وردپرس خاص، شناسه صفحه، شناسه دسته، شناسه برچسب، شناسه نظر یا شناسه کاربری را بدانید؟

در حین کار بر روی وردپرس، ممکن است به این شناسه ها برای افزودن ویژگی های خاصی به وب سایت خود نیاز داشته باشید. برخی از تم ها یا افزونه های وردپرس ممکن است از شما این شناسه ها را برای فعال یا غیرفعال کردن عملکردهای خاص درخواست کنند.

اگر می‌پرسید ID چیست، این یک شماره منحصر به فرد است که یک مورد خاص را در پایگاه داده وردپرس شما شناسایی می‌کند. هر پست، صفحه، دسته، برچسب، نظر و کاربر در وردپرس دارای شناسه منحصر به فرد خود است.

در این مقاله، نحوه یافتن پست، دسته، برچسب، نظرات یا شناسه کاربری در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

چگونه شناسه پست وردپرس و شناسه صفحه خود را پیدا کنیم؟

در وردپرس، پست ها و صفحات دو راه اصلی برای افزودن محتوا هستند. پست ها عمدتا برای مقالات به موقع استفاده می شوند، در حالی که صفحات برای محتوای ثابت استفاده می شوند.

گاهی اوقات ممکن است بخواهید پست ها و صفحات خود را فیلتر کنید یا آنها را از برخی ویژگی ها حذف کنید. در چنین سناریویی، ممکن است به شناسه پست و صفحه خود نیاز داشته باشید.

بیایید با بررسی نحوه یافتن شناسه پست در وردپرس شروع کنیم.

از پنل مدیریت وردپرس، به صفحه Posts » All Posts بروید و پستی را که شناسه آن نیاز دارید پیدا کنید.

ساده ترین راه برای مشاهده شناسه پست خود این است که ماوس خود را روی عنوان پست قرار دهید.

هنگامی که این کار را انجام می دهید، URL ویرایش پست شما در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش شما ظاهر می شود. اکنون، به عددی که بین «post=» و «&action» قرار می‌گیرد، نگاهی بیندازید.

یافتن شناسه در ووکامرس 1

در مثال بالا شناسه پست وردپرس شما ۵ است.

همچنین می توانید شناسه پست وردپرس خود را در صفحه ویرایشگر پست مشاهده کنید. هنگامی که یک پست را برای ویرایش باز می کنید، URL ویرایش پست در آدرس مرورگر شما ظاهر می شود.

یافتن شناسه در ووکامرس 2

این همان URL است که هنگام قرار گرفتن ماوس روی عنوان دسته شما ظاهر شد. به این معنی که شناسه دسته، عددی است بین «category&tag_ID=» و «&post_type» که ۲ است.

ممکن است متوجه شوید که حتی با وجود ویرایش یک دسته، وردپرس همچنان شناسه دسته را به عنوان tag_ID نمایش می دهد. با این گیج نشوید

همه دسته ها و برچسب ها در واقع اصطلاحاتی هستند که در طبقه بندی وردپرس قرار دارند. همان ویرایشگر آنها را مدیریت می کند.

اکنون می توانید شناسه تگ وردپرس خود را نیز به روشی مشابه پیدا کنید. از پست‌ها » برچسب‌ها دیدن کنید و سپس ماوس را روی برچسبی که می‌خواهید شناسه آن را مشاهده کنید قرار دهید.

پس از انجام، URL ویرایش برچسب شما در گوشه سمت چپ پایین صفحه ظاهر می شود.

یافتن شناسه در ووکامرس 3

در URL، شماره منحصر به فرد بین «tag&tag_ID=» و «&post_type» شناسه برچسب شما است. در تصویر بالا، ۹ شناسه تگ شما است.

چگونه یک شناسه نظر در وردپرس پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن شناسه نظر، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به بخش نظرات در پنل مدیریت وردپرس خود بروید. پس از آن، لیستی از نظرات سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

به سادگی ماوس خود را روی پیوند «ویرایش» زیر نظر مورد نظر ببرید. بعد، URL ویرایش نظر را در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش خود خواهید دید.

یافتن شناسه در ووکامرس 4

شناسه نظر وردپرس شما دقیقاً در انتهای URL، بعد از “ویرایش&c=.” در تصویر بالا، شناسه نظر شما ۴ است.

مشابه پست‌ها، صفحات، دسته‌ها و برچسب‌ها، می‌توانید صفحه ویرایشگر نظرات را نیز برای مشاهده شناسه نظر خود باز کنید.

در صفحه ویرایشگر نظرات، می توانید شناسه نظر خود را در انتهای URL ویرایش نظر پیدا کنید.

یافتن شناسه در ووکامرس 5

چگونه شناسه کاربری در وردپرس پیدا کنیم؟

درست مانند سایر مواردی که در بالا به آن پرداختیم، می‌توانید با نگاه کردن به URL ویرایش کاربر یا با ویرایش آن، یک شناسه کاربری پیدا کنید.

به Users » All users رفته و ماوس خود را روی نام کاربری قرار دهید. وردپرس URL ویرایش کاربر را در یک کادر کوچک بازشو در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش شما نشان می دهد.

یافتن شناسه در ووکامرس 6

عددی که بعد از «user_id=» و قبل از «&wp» آمده است، شناسه کاربری وردپرس شما است. در تصویر بالا، شناسه کاربری ۳ است.

همچنین می توانید یک شناسه کاربری را در صفحه ویرایشگر کاربر پیدا کنید. روی لینک ویرایش زیر نام کاربری کلیک کنید. در مرحله بعد، وردپرس نمایه کاربر را باز می کند و می توانید شناسه کاربری را از نوار آدرس مرورگر دریافت کنید.

یافتن شناسه در ووکامرس 7

اگر می‌خواهید شناسه کاربری خود را پیدا کنید، وردپرس ویرایشگر نمایه را بدون شناسه کاربری در URL باز می‌کند.

برای پیدا کردن شناسه کاربری خود، به Users » All Users بروید. وردپرس لیستی از نویسندگان را با تعداد پست هایی که در کنار آن نوشته اند نمایش می دهد.

ماوس را روی تعداد پست‌هایی که نوشته‌اید ببرید، می‌توانید URL ویرایش نویسنده خود را در گوشه سمت چپ پایین صفحه ببینید. URL شامل شناسه نویسنده شما است.

یافتن شناسه در ووکامرس 8

همچنین، می‌توانید روی تعداد پست‌هایی که نوشته‌اید کلیک کنید و سپس وردپرس شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که همه پست‌های نوشته شده توسط شما را فهرست می‌کند. در اینجا، می توانید شناسه کاربری را از نوار آدرس مرورگر دریافت کنید زیرا به عنوان نویسنده نمایش داده می شود، مانند این:

یافتن شناسه در ووکامرس 9

یافتن شناسه در ووکامرس ۹

در این مثال، شناسه کاربر (نویسنده) ۱ است.

امیدواریم این مقاله به شما در یافتن پست، دسته، برچسب، نظرات و شناسه کاربری در وردپرس کمک کرده باشد. 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد