blog image

نصب وردپرس روی هاست DirectAdmin

در قسمت خرید هاست به این نکته اشاره کردیم که پنل های مختلفی برای مدیریت هاست وجود دارد. کنترل پنل دایرکت ادمین دومین پنل پر استفاده بعد از cpanel در کشور است. در این جلسه از آموزش به نصب وردپرس روی دایرکت ادمین می پردازیم، استفاده از سی پنل یا دایرکت ادمین سلیقه ای است اما از نظر خیلی از کاربران کار با دایرکت ادمین پیچیده تر است با این حال طرفداران و کاربران خود را دارد.

ورود به مدیریت دایرکت ادمین

برای ورود به مدیریت دایرکت ادمین، هنگامی که هاست را خریداری می کنید ایمیلی شامل اطلاعات سایت از جمله آدرس ورود به پنل دایرکت ادمین، نام کاربری و رمز عبور به شما ارسال می شود که می توانید از آن استفاده. معمولا با وارد کردن آدرس زیر نیز می توانید به صفحه ورود دایرکت امین بروید.

DomainName:2222  مثلا  arsamhost.com:2222

بعد از وارد کردن آدرس صفحه ورود به دایرکت ادمین صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده می کنید که باید در کادرهای مربوطه نام کاربری و گذرواژه خود را وارد کنید.

صفحه لاگین direct admin

بعد از وارد شدن به پنل اولین صفحه ای که مشاهده می کنید صفحه اصلی دایرکت ادمین است که به صورت کلی ما با دو قسمت Account Manager و System Info & Files کار داریم که در تصویر زیر آن ها را مشخص کرده ایم.

منو هاست دایرکت ادمین

بعد از ورود به پنل از منو system info & files روی گزینه فایل منیجر طبق تصویری که مشاهده می کنید کلیک می کنیم.

منو فایل در دایرکت ادمین

حال در این بخش پوشه public_html را انتخاب می کنیم و روی گزینه آپلود کلیک می کنیم.

public html در دایرکت ادمین

با کلیک روی گزینه upload صفحه ای مطابق تصویر زیر برای شما باز می شود که باید فایل وردپرسی را که از سایت اصلی دانلود کردید در اینجا آپلود کنید.

آپلود وردپرس

بعد از اتمام آپلود به پوشه public_html باز می گردیم و با کلیک راست کردن روی فایل زیپ از منویی که باز می شود گزینه extract را انتخاب می کنیم.

اکسترکت کردن وردپرس

بعد از انتخاب گزینه extract محتویات فایل به ما نمایش داده می شود و ما باید دوباره روی دکمه extract مطابق تصویر زیر کلیک کنیم.

اکسرکت فایل ها وردپرس

 بعد از این که فایل از حالت فشرده خارج شد مطابق تصویر زیر یک عدد پوشه به نام wordpress برای ما ایجاد می شود شما می توانید فایل زیپ را پاک کنید.

پوشه اپلود شده وردپرس

سپس وارد پوشه وردپرس می شویم تمام فایل ها را انتخاب می کنیم و روی گزینه clipboard می زنیم سپس یک پوشه به عقب بر می گردیم یعنی پوشه public_html.

انتقال پوشه وردپرس

 

بعد از اینکه روی پوشه public_html قرار گرفتیم از بین گزینه های Clipboard Action گزینه Move Files را انتخاب می کنیم.

انتقال فایل ها 2

ساخت پایگاه داده در دایرکت ادمین

مراحل آپلود وردپرس روی دایرکت ادمین با موفقیت انجام شد حالا باید یک database یا پایگاه داده در دایرکت ادمین ایجاد کنید. از منو Account Manager گزینه MySQL Management را انتخاب می کنید و بعد از آن گزینه create new database را بزنید، مراحل را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

 

ساخت پایگاه داده در دایرکت ادمین

بعد از ساخت دیتابیس باید اطلاعات را در وردپرس وارد نمایید، با وارد کردن آدرس سایت خود در گوگل مراحل نصب وردپرس به شما نمایش داده می شود اگر مراحل قبل را اشتباه انجام داده باشید، با وارد کردن آدرس سایت خود خطا ۴۰۳ را مشاهده می کنید.

پیکربندی وردپرس

بعد از اینکه Database خود را در هاست ایجاد کردید باید اطلاعات آن را در وردپرس وارد کنید و تنظیمات پیکربندی وردپرس را انجام دهید برای این کار آدرس سایت خود را در مرور گر وارد می کنید و با صفحه ای مانند زیر مواجه می شوید که در ابتدا باید زبان وردپرس خود را انتخاب کنید.

انتخاب زبان وردپرس

بعد از آن باید اطلاعات پایگاه داده خود را که در مراحل بالاتر ایجاد کرده اید در جدولی مطابق تصویر زیر وارد کنید.

اطلاعات پایگاه داده در لوکال هاست

بعد از وارد کردن اطلاعات پایگاه داده اگر اطلاعات به درستی وارد شود شما صفحه زیر را مشاهده می کنید.

راه اندازی و نصب

 

با کلیک روی گزینه راه اندازی و نصب صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده می کنید که در آن اطلاعات مدیر سایت برای  ورود به پنل مدیریت وردپرس را باید وارد کنید. توجه داشته باشید که این اطلاعات با اطلاعاتی که تا الان وارد کردیم مجزا است.  اطلاعاتی که در این قسمت وارد می کنیم برای ورود به پیشخوان وردپرس است اما اطلاعاتی که قبلا وارد کردیم برای دسترسی به پایگاه داده است.

عنوان سایت: می توان نام فارسی دامنه شما، فعالیت اصلی سایت شما یا هر نام دلخواه دیگری باشد. این اطلاعات را بعدا می توانید تغییر دهید پس نگران نباشید.

نام کاربری: بهتر است از کلمه admin برای نام کاربری استفاده نکنید.

رمز عبور: سعی کنید یک رمز عبور قوی شامل اعداد، حروف کوچک و بزرگ و نمادها استفاده کنید.

ایمیل شما: ایمیل را به درستی وارد کنید هنگام تغییر یا فراموشی رمز عبور و نام کاربری به این ایمیل نیاز دارید.

نمایش به موتورهای جست و جو: بهتر است تا زمانی که سایت شما به صورت کامل راه اندازی نشده است و حالت تستی دارد این تیک را بزنید.

خوش آمدید وردپرس

بعد از زدن گزینه راه اندازی وردپرس صفحه ای مطابق تصویر زیر مشاهده می کنید. 

اتمام پیکربندی وردپرس

با کلیک روی دکمه ورود، صفحه ورود وردپرس را می بینید که باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا به وارد پیشخوان وردپرس شوید.

ورود به پیشخوان بعد از نصب

 

سخن آخر

در این مرحله کار شما با هاست تمام شد و توانستید وردپرس خود را با موفقیت روی هاست دایرکت ادمین آپلود و نصب کنید و بعد از آن با وارد کردن نام کاربری و رمزعبور یک دسترسی به عنوان مدیر سایت ایجاد کرده اید، از طریق این دسترسی می توانید به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید در جلسات بعدی نحوه ورود به پیشخوان وردپرس را آموزش داده ایم.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد