blog image

اهمیت استفاده از قالب وردپرس

دوتا از موضوعات مهمی در مبحث طراحی سایت پیش رو است UI و UX یک سایت است. UI و UX هر کدام مباحث مجزایی هستند و می توان آن ها را دو تا از بهترین تخصص ها در جهان دانست و لزوما یک طراح سایت متخصص UI و UX  نیست اما طراح سایتی که به این موضوع توجه می کند و سعی می کند دانش خود را در این زمینه بالا ببرد می تواند طراح سایت موفق تری شود و این است تفاوت یک طراح سایت حرفه ای با یک طراح سایت معمولی.

UI چیست؟

UI معادل فارسی طراحی کاربری یا رابط کاربری و مخفف عبارت user interface است، UI به این مفهوم است که شما ظاهر سایت خود را به شکل درست طراحی کنید. منظور از ظاهر سایت هر چیزی است که کاربر آن را در صفحه نمایش می بینید و مواردی مانند فونت، رنگ، تصویر، ویدیو، جدول را شامل می شود.

UX چیست؟

UX معادل فارسی تجربه کاربری و مخفف عبارت user experience است، UX  به این مفهوم است که هنگامی که کاربر به سایت شما وارد می شود و قصد انجام کاری مانند خرید، مطالعه، مقایسه دو محصول و موارد مشابه را دارد به راحتی بتواند این کار انجام دهید، همه چیز خیلی ساده و روشن در دسترس کاربر قرار بگیرد.

حالا سوال برای یک فرد مبتدی و تازه کار به وجود می آید که من که تازه کار طراحی سایت را شروع کرده ام چگونه به یک UI و UX مناسب برای طراحی برسم. در این جاست که قالب های  وردپرس به کمک شما می آیند شما می توانید در بین قالب ها جست و جو کرده و آن ها را با یک دیگر مقایسه کنید و در نهایت یک قالب را با هدف وب سایت خود انتخاب و نصب نمایید.

راه های نصب قالب وردپرس

شما می توانید برای نصب قالب وردپرس از پیشخوان و از طریق پنل مدیریت هاست اقدام کنید. 

نصب قالب از طریق پیشخوان

در گام اول برای نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان به قسمت نمایش سپس پوسته بروید.

نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان 1-min

در گام دوم  روی دکمه افزودن کلیک کنید.

نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان 2

در گام سوم روی گزینه بارگذاری پوسته کلیک کنید.

نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان 3

در گام چهارم می توانید طبق تصویر زیر پوسته خود را که خریداری یا کدنویسی کرده اید از طریق دکمه choose file یا درگ و دراپ کردن، فایل قالب را آپلود کنید.

نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان 4

در گام پنجم بعد از آپلود شدن با تصویر زیر روبه‌رو می شوید که می توانید پوسته خود را فعال کنید. با کلیک روی گزینه پیش نمایش زنده می توانید دمو قالب را مشاهده کنید و با کلیک روی گزینه فعال نمایید، قالب شما فعال می شود و با وارد شدن به وب سایت خود مشاهده می کنید که ظاهر سایت شما تغییر یافته و به شکل پوسته خریداری شده در آمده است.

نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان 5

نصب قالب از طریق هاست Cpanel

برای این که قالب خود را از طریق هاست نصب کنید ابتدا وارد هاست خود شوید و به بخش file manager بروید. 

فایل منیجر

 

بعد از وارد شدن به file manager روی پوشه public_html کلیک می کنیم.

public-html

حالا وارد پوشه wp-content می شویم.

نصب قالب از طریق هاست سی پنل 3.

پوشه ای تحت عنوان theme می بینید که باید قالب شما در این پوشه آپلود شود.

سپس روی گزینه upload کلیک کنید.

نصب قالب از طریق هاست سی پنل 5

 

پنجره ای مطابق شکل زیر برای شما باز می شود، از طریق Drop کردن یا کلیک روی دکمه select file فایل زیپ شده قالب را انتخاب کنید.

نصب قالب از طریق هاست سی پنل 6

طبق تصویر زیر منتظر بمانید تا قالب به صورت ۱۰۰ درصد آپلود شود و نوار شما به رنگ سبز در بیاید.

نصب قالب از طریق هاست سی پنل 7

سپس روی گزینه go back to کلیک کنید تا به پوشه theme برویم همان طور که قبلا هم اشاره کردیم پوشه theme در مسیر public_html/wp-content/themes/  قرار دارد. حالا می توانید در این پوشه قالب زیپ شده خود را مشاهده کنید، با کیک راست کردن روی قالب و انتخاب گزینه extract آن را از حالت فشرده خارج می کنیم. 

نصب قالب از طریق هاست سی پنل 8

بعد از کلیک روی extract  تمام فایل هایی که از حالت فشرده خارج می شوند را به شما نمایش می دهد روی گزینه close کلیک کنید.

نصب قالب از طریق هاست سی پنل

بعد از اینکه قالب را Extract کردید، می توانید فایل زیپ اصلی را پاک کنید. حال قالب شما در روی وردپرس نصب شده است کافی است از پیشخوان وردپرس به قسمت پوسته ها بروید، در این بخش قالب خود را مشاهده می کنید که برای فعال سازی باید روی دکمه فعال کنید کلیک کنید. 

نصب وردپرس از طریق cpanel

 

کار نصب قالب به پایان برسید با یک رفرش کردن سایت می توانید ببنید که قالب روی سایت شما فعال شده است.

سخن آخر 

بعد از فعال سازی پوسته اگر به وب سایت خود وارد شوید مشاهده می کنید که ظاهر وب سایت شما تغییر پیدا کرده است و قالب شما روی سایت فعال شده است، قالب شما دموهای مختلفی دارد که می توانید با سلیقه شخصی یکی از آن ها را انتخاب کنید بعد ازاین که دمو مورد نظر خود را انتخاب کردید می توانید شروع به تغییرات محتوا و موارد مورد نظر کنید.

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد