blog image

رسانه در وردپرس

از طریق بخش رسانه در وردپرس شما می توانید فایل های تصویری، صوتی و ویدیویی سایت خود را از طریق آن مدیریت و کنترل کنید. رسانه ها بخش مهمی از سایت را به خود اختصاص می دهند و به جذب کاربران بیشتر کمک می کنند.

رسانه در وردپرس

هنگامی که وارد پیشخوان وردپرس می شوید در زیر نوشته ها منو رسانه را مشاهده می کنید که شامل دو گزینه کتابخانه و افزودن است. از بخش کتابخانه شما می توانید به رسانه هایی که قبلا در سایت آپلود کردید دسترسی داشته باشید و از طریق گزینه افزودن می توانید رسانه جدید آپلود کنید.

افزودن رسانه جدید

با کلیک روی گزینه افزودن پنجره ای مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود.

افزودن رسانه جدید

می توانید فایل خود را به درون این کادر بکشید یا با کلیک روی “گزینش پرونده ها” فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رسانه در وردپرس 3

با کلیک روی گزینش پرونده ها، فایل مورد نظر خود را انتخاب و روی open می زنید و منتظر می مانید تا تصویر به صورت ۱۰۰ درصد آپلود شود. به این نکته توجه کنید که  نام تصویر شما نامی است که هنگام آپلود تصویر روی فایل قرار دارد پس بهتر است هر نامی که قرار است برای فایل خود انتخاب کنید قبل از بارگذاری آن را تغییر دهید.

رسانه در وردپرس 4

بعد از اینکه تصویر به صورت کامل آپلود شد به شکل زیر آن را می بینید که دو گزینه “کپی نشانی اینترنتی در کلیپ بورد” و “ویرایش” را مشاهده می کنید.

رسانه در وردپرس 5

با کلیک روی گزینه ویرایش مواردی به شما نمایش می دهد که می توانید آن ها را با توجه به سیاست سئویی سایت و سئو تصاویر فیلدهای خالی را پر کنید.

رسانه در وردپرس

نام: قسمتی که با فلش قرمز رنگ مشخص شده است قابلیت نام تصویر را دارید اما در قسمت سمت چپ نام پرونده قابلیت تغییر را ندارد و آن نامی که تصیر هنگام آپلود دارد را نمایش می دهد.

رسانه در وردپرس 7

متن جایگزین: متنی است که اگر عکس شما دیر لود شود یا لود نشود به جای تصویر به کاربر نمایش داده می شود.

توضیح مختصر: در این بخش می توانید توضیح کوتاهی برای عکس خود بنویسید.

توضیح: در این کادر توضیح کامل تری برای تصویر خود می نویسید.

کتابخانه در وردپرس

در این بخش شما سربرگ های زیر را مشاهده می کنید

رسانه در وردپرس 8

حالت نمایش رسانه در کتابخانه

از سمت راست اولین سربرگ دو گزینه در آن وجود دارد که حالت نمایش رسانه در کتابخانه را می توانید انتخاب کنید.

اولین حالت نمایش به صورت لیست است که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

رسانه در وردپرس 9

دومین حالت نمایش به صورت مربعی است که معمولا از این حالت استفاده می کنند.

رسانه در وردپرس 10

همه موارد رسانه ای

در این بخش برای مدیریت و کنترل بهتر شما می توانید انتخاب کنید که چه مواردی به شما نمایش داده شود. اگر روی فلش کار همه موارد رسانه ای کلیک کنید لیستی مطابق تصویر زیر برای شما باز می شود.

رسانه در وردپرس 11

برای مثال اگر می خواهید ببینید چه فایل های صوتی در سایت خود آپلود کرده اید روی گزینه صوت کلیک می کنید و تنها فایل های صوتی به شما نمایش داده می شود. ممکن است بیش از یک نفر روی سایت کار کند با کلیک روی رسانه های من تنها رسانه هایی که توسط شما آپلود شده است نمایش داده می شود.

همه تاریخ ها

از طریق این سربرگ می توانید تعیین کنید رسانه های یک ماه مشخص به شما نمایش داده شود.

رسانه در وردپرس 12

انتخاب دسته جمعی

اگر بخواهید تعدادی از رسانه ها را به صورت دسته جمعی حذف کنید می توانید از این گزینه استفاده کنید. هنگامی که روی این گزینه کلیک کنید فایل های کتابخانه شما نمایش داده می شود که می توانید فایل هایی را که قصد پاک کردن آن ها را دارید انتخاب کنید و روی گزینه حذف برای همیشه بزنید.

مدیریت رسانه 13

جست و جو

در این بخش شما می توانید یک فایل مشخص را از طریق نام آن جست و جو کنید.

مدیریت رسانه 14

تنظیمات رسانه

رسانه ها در وردپرس دارای تنظیماتی هستند که می توانید آن ها را به صورت دلخواه انجام دهید برای دسترسی به تنظیمات باید از پیشخوان وردپرس گزینه تنظیمات و زیر منو رسانه را انتخاب کنید.

مدیریت رسانه 15

هنگامی که روی گزینه رسانه کلیک کنید صفحه ای مطابق با تصویر زیر به شما نمایش داده می شود که یک سری اعداد در آن می بینید این ها تنظیمات پیش فرض مربوط به تصاویر است که می توانید آن ها را تغییر دهید یا در همین حالت بگذارید بماند. هنگامی که یک تصویر را در محتوا خود قرار می دهید می توانید از این سه سایز برای نمایش تصویر در محتوا استفاده کنید،  تصویر بند انگشتی، تصویر میانه و تصویر بزرگ. علاوه بر این سه سایز می توانید سایز اصلی خود تصویر نیز استفاده کنید.

مدیریت رسانه 16

اندازه بند انگشتی

اندازه بند انگشتی اندازه تصاویری است که در پیشخوان وردپرس در قسمت کتابخانه به شما نمایش داده می شود. این تصاویر به صورت پیش فرض در سایز ۱۵۰ در ۱۵۰ نمایش داده می شود.

مدیریت رسانه 17

اندازه های پیش فرض تصاویر در وردپرس چه کاربردی دارد؟

اگر شما بخواهید تمام تصاویر سایت در یک اندازه مشخص به کاربر نمایش داده شود می توانید از این اندازه های پیش فرض استفاده کنید. اما بهتر است سایز اصلی تصاویر که آپلود می شود را درست کنید تا عکس ها فرم اصلی خود را حفظ کرده و کشیده یا جمع نشوند.

بعد از این که سایزها را تنظیم کردید گزینه ای تحت عنوان “پرونده ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن” می بینید، اگر تیک این گزینه را بزنید رسانه های شما در پوشه های مختلف ماهانه و سالانه آپلود می شود.

بعد از انجام تغییرات دکمه ذخیره تغییرات را بزنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

سخن آخر

در این جلسه از آموزش به مدیریت رسانه در وردپرس پرداختیم. انواع رسانه مانند ویدیو، صوت و تصویر می تواند تاثیرات مختلفی در سئو سایت (لینک مقاله تاثیر صوت و ویدیو در سئو) و جذب کاربر داشته باشد اگر شما به درستی از ابتدای کار رسانه های خود را با مدیریت درست در سایت آپلود کنید، می توانید نتایج بی نظیری از آن بگیرید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد