blog image

سئو آف پیج

ما در این جلسه از آموزش سئو قصد داریم درباره سئو off-page یا همان سئو خارجی صحبت کنیم، بعد از رعایت سئو داخلی و محتوایی یک سایت و بررسی سئو تکنیکال نوبت به سئو off-page می رسد. در ادامه به تعریف سئو خارجی و راه هایی که می توان از طریق آن ها سئو خارجی یک وب سایت را تقویت کرد می پردازیم.

سئو خارجی چیست؟

ابتدایی ترین سوال در آموزش سئو off-page تعریف این عبارت است. سئوی خارج از صفحه درباره هر چیزی است که مستقیماً در وب سایت شما اتفاق نمی افتد. بهینه سازی وب سایت شما سئو داخلی نامیده می شود و شامل مواردی مانند ساختار سایت، محتوا و بهینه سازی سرعت می باشد. سئوی خارج از صفحه، از جمله مواردی مانند ایجاد لینک، رسانه های اجتماعی و تبلیغات است.

ایجاد قرار گرفتن در معرض اعتماد و آگاهی از برند

وقتی روی سئوی داخلی تمرکز می کنید، تمام تلاش خود را می کنید تا سایت خود را عالی کنید. شما محتوای عالی می نویسید، ساختار سایت محکمی دارید و سایت موبایل شما تنها در چند ثانیه بارگیری می شود. از طرف دیگر سئوی خارج از صفحه به شما کمک می کند تا آن انبوهی از بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه را جذب کنید. هر دو بخش مهمی از پازل سئویی شما هستند.

با نوشتن محتوای باکیفیت می‌توانید در موتورهای جستجو رتبه‌بندی کنید، اما با گرفتن چند سایت عالی و مرتبط برای پیوند دادن به آن محتوا، این شانس را افزایش می‌دهید که در نهایت چند رتبه بالاتر شوید. همین امر در مورد ایجاد برند شما و ایجاد اعتماد نیز صدق می کند. این فقط در سایت شما اتفاق نمی افتد، بلکه بیشتر در خارج از سایت اتفاق می افتد. به عنوان مثال، مرورها را در نظر بگیرید، اینها می توانند شرکت شما را شکست دهند یا خراب کنند. شما به آنها نیاز دارید، اما اغلب در سایت های خارجی ظاهر می شوند. اینها همه عواملی هستند که به رتبه بندی شما کمک می کنند.

این نه تنها برای شما مهم است که برای عبارت جستجوی خود رتبه بالایی کسب کنید، بلکه ایجاد اعتماد و احساس اقتدار نیز می باشد. شما باید به نظر بهترین نتیجه جستجو باشید، نه تنها از نظر فنی و محتوایی، بلکه در واقعیت نیز. محبوبیت، کیفیت و ارتباط همه چیز هستند.

مزیت سئو خارجی چیست؟

در آموزش سئو off-page برای بسیاری از تازه کاران سوال پیش می آید که مزیت سئو خارجی چیست در این بخش به بزرگترین مزیت های سئو آف پیج می پردازیم.

 • بهبود رتبه
 • افزایش ترافیک
 • افزایش اعتبار و کسب درآمد
 • جذب کاربران از رسانه های مختلف به سمت سایت

عوامل موثر در سئو خارجی 

در آموزش سئو off-page یکی از مباحث مهم عوامل موثر بر سئو خارجی است که هر یک آن ها را بررسی می کنیم.

تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک داده اند.

تعداد صفحاتی که به دامنه شما لینک داده اند.

اعتبار دامنه هایی که به سایت شما لینک داده اند.

رتبه صفحاتی که به دامنه شما لینک داده اند.

مرتبط بودن صفحاتی که به شما لینک داده داده اند.

تعداد لینک هایی که از صفحات اصلی سایت ها دریافت کرده اید.

تعداد لینک های فالو نوفالو.

تعداد لینک هایی که در بدنه محتوا وجود دارد.

تنوع انواع لینک های دریافتی.

انکر تکست یا کلمه ای که روی آن به سایت شما لینک داده شده است.

چرا سئو خارجی مهم است؟

گوگل از بیش از دویست فاکتور برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند. رتبه بندی تنها بر اساس محتوا دشوار است. اینجا جایی است که سئوی خارج از صفحه وارد می شود. با گفتن اینکه دیگران در مورد شما و سایت شما چه فکری می کنند، به گوگل کمک می کنید تا مشخص کند محتوای شما چقدر برای کاربران مرتبط است. به همین دلیل است که دریافت لینک از وب سایت های با کیفیت بسیار مهم است. در ادامه این مقاله ۱۵ راه برای دریافت و ساخت بک لینک های با کیفیت را معرفی می کنیم.

 

۱۵ تکنیک برتر SEO Off Page برای سال ۲۰۲۲

در این بخش از آموزش سئو آف پیج به بررسی ۱۵ تکنیک برتر برای بهبود سئو خارجی یا همان آف پیج می پردازیم.

 1. ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری

محتوای شگفت انگیز همیشه در بهینه سازی موتورهای جستجو پادشاه است. ایجاد محتوای شگفت انگیز و قابل اشتراک گذاری راهی هوشمندانه برای ایجاد بک لینک های طبیعی بیشتر و بیشتر به وب سایت یا وبلاگ ما است. اغلب تحقیق کنید و محتوای خود را همیشه تازه و به روز نگه دارید.

 1. گسترش نفوذ

اگر هر نوع محتوایی ایجاد کرده‌اید که ارزش اشتراک‌گذاری را داشته باشد، در ارتباط با تأثیرگذاران در صنعت خود دریغ نکنید. به آنها بگویید که وبلاگ شما را بررسی کنند و از وبلاگ خود برای دریافت لینک بخواهند. مطمئن شوید که لینک ها را از دامنه های کاملا مرتبط دریافت می کنید.

 1. به عنوان نویسنده مهمان مشارکت کنید

تعدادی وبلاگ خوب و با کیفیت وجود دارد که برای پست مهمان از نویسندگان مختلف باز است. یک تحقیق شگفت انگیز بنویسید و با محتوای پست مهمان به آنها برسید. روی کمیت لینک ها تمرکز نکنید بلکه فقط روی لینک های با کیفیت تمرکز کنید. همچنین از ارسال چندین بار در یک سایت وبلاگ مهمان خودداری کنید.

 1. تعامل در رسانه های اجتماعی

یکی از تکنیک های اصلی سئو خارج از صفحه، مشارکت در رسانه های اجتماعی است. اگر می خواهید کسب و کار، وب سایت یا وبلاگ خود را محبوب کنید، با افراد در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی تعامل داشته باشید. حضور در رسانه‌های اجتماعی به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند و همچنین به شما کمک می‌کند تا لینک‌های بیشتری را دریافت کنید.

 1. سایت های نشانه گذاری اجتماعی

سایت های نشانه گذاری اجتماعی یکی از بهترین پلتفرم ها برای تبلیغ وب سایت شما هستند. وقتی صفحه وب یا پست وبلاگ خود را در وب سایت های محبوب نشانک گذاری اجتماعی نشانک می کنید، ترافیک بالایی به صفحه وب یا وبلاگ خود به دست می آورید.

 1. ارسال انجمن

در انجمن های جستجو که مربوط به وب سایت و تجارت شما هستند شرکت کنید و با آن انجمن ارتباط برقرار کنید. به تاپیک ها پاسخ دهید، به سوالات مردم پاسخ دهید و پیشنهادات و توصیه های خود را ارائه دهید. از انجمن های “Do-Follow” استفاده کنید.

 1. ارسال دایرکتوری وبلاگ

ارسال دایرکتوری به طور مداوم برای ایجاد پیوندهای برگشتی با کیفیت کار می کند. یک دایرکتوری موثر انتخاب کنید و یک دسته بندی مناسب را انتخاب کنید. مدتی طول می کشد تا نتایج خوب به دست آید، اما این نتایج در دوره زمانی طولانی تری برجسته می شوند.

 1. ارسال مقاله

مقالات خود را در دایرکتوری ارسال مقاله با روابط عمومی بالا ارسال کنید. همچنین می توانید به وب سایت خود لینک بدهید. مطمئن شوید که محتوای شما منحصر به فرد و با کیفیت است. محتوای با کیفیت پایین و محتوایی که حاوی کلمات کلیدی بیشتری است ممکن است رد شود. دسته بندی صحیح را انتخاب کنید و عنوان خوبی به محتوای خود بدهید.

 1. پرسش و پاسخ

  یکی از بهترین راه هایی که می توانید ترافیک بالایی داشته باشید، استفاده از وب سایت های پرسش و پاسخ است. به سایت های پرسش و پاسخ روابط عمومی بالا بپیوندید و سوالات مربوط به کسب و کار، وبلاگ یا وب سایت خود را جستجو کنید و به این سوالات پاسخ روشنی بدهید. پیوندی به وب سایت خود بدهید که به دید بیشتر شما کمک می کند.

 2. ارسال ویدئو

  اگر می‌خواهید ویدیوهای خود را محبوب کنید، به سایت‌های محبوب ارسال ویدیو بروید. یک عنوان، توضیحات، برچسب ها و لینک های مرجع مناسب بدهید. این یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای دریافت لینک‌های برگشتی با کیفیت است زیرا همه وب‌سایت‌های ارسال ویدیو دارای روابط عمومی بالایی هستند.

 3. ارسال تصویر

عکس های خود را در وب سایت های ارسال تصویر محبوب به اشتراک بگذارید. لطفا قبل از ارسال تصاویر خود، آنها را با URL و برچسب عنوان صحیح بهینه کنید. قبل از ارسال تصاویر خود، بررسی کنید که آیا عنوان، توضیحات و برچسب مناسبی دارند یا خیر.

 1. ارسال اینفوگرافیک

اینفوگرافیک های خلاقانه بسازید. این روزها، اینفوگرافیک ها در اینترنت محبوب شده اند. اینفوگرافیک های خود را در وب سایت های ارسال اینفوگرافیک ارسال کنید و به صفحه وب یا وبلاگ خود پیوندهای مرجع بدهید. اندازه تصویر در وب سایت های مختلف متفاوت است.

 1. به اشتراک گذاری اسناد

اسناد جذاب مربوط به کسب و کار یا وبلاگ خود ایجاد کنید. اسناد باید دارای محتوای منحصر به فرد بوده و در قالب pdf یا ppt باشند. این اسناد را در وب سایت های اشتراک اسناد ارسال کنید.

 1. ارسال Web2.0

مهمتر از همه، Web2.0 تکنیک دیگری است که در آن می‌توانیم دامنه‌های فرعی را در وب‌سایت‌های دارای اعتبار دامنه بالا ایجاد کنیم. به عنوان مثال medium.com، tumbler، blogger، wordpress و غیره.

بهترین نکات برای web2.0:

به اشتراک گذاری مطالب عالی ادامه دهید

به طور منظم سایت را به روز کنید

ساخت بک لینک برای مقاله منتشر شده

 1. از Google My Business استفاده کنید

Google My Business یکی دیگر از محصولات Google به صورت رایگان است. این پلتفرم را برای بهترین رتبه بندی سئوی محلی بهینه کنید. تعداد n مکان وجود دارد که می توانید به طور هوشمندانه محتوا و پیوندها را بهینه کنید و از این طریق می توانیم تعداد قابل توجهی از ترافیک اجتماعی و آگاهی از برند ایجاد کنیم.

بهترین نکات برای کسب و کار من در گوگل:

توصیف مناسب با ۲۵۰ کاراکتر داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که اولیه شما در پاراگراف اول همراه با نام شهر شما موجود است.

پست ها یا گالری یا محصولات یا پیشنهادات را به طور مرتب به روز کنید.

به تماشای نظرات خود ادامه دهید و فورا به آنها پاسخ دهید.

عکس های واقعی را در دسته بندی های مناسب آپلود کنید.

سخن آخر

آموزش سئو off-page مبحثی نیست که بتوان آن را در یک مقاله گنجاند این مقاله صرفا جهت آشنایی کلی شما با سئو خارجی و راهی که باید برای پیاده سازی آن در وب سایت خود انجام دهید آماده شده است. می توانید سوالات خود در این مورد را در کامنت ها بپرسید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد