blog image

افزونه نمودار قیمت و تغییرات قیمت محصولات 

در این جلسه از آموزش ووکامرس به افزونه نمودار قیمت و تغییرات محصول ووکامرس می پردازیم. وردپرس یکی از بهترین cms هایی است که شما می توانید برای طراحی سایت بدون هیچ دانش کد نویسی از آن استفاده کنید. افزونه در وردپرس به شما کمک می کنند تا سایت خود را حرفه ای تر کنید هر افزونه یک ویژگی خاص به سایت شما اضافه می کند. اگر سایت شما یک سایت فروشگاهی است بعد از نصب افزونه ووکامرس می توانید از افزونه های دیگری استفاده کنید تا یک سایت فروشگاهی کامل در اختیار داشته باشید. یکی از افزونه هایی که ممکن است در یک سایت فروشگاهی به کار بیاید افزونه نمایش نمودار قیمت است.

افزونه نمایش نمودار قیمت چیست؟

افزونه نمودار قیمت افزونه ای است که تغییرات قیمت یک محصول را از زمان عرضه محصول تا امروز با قیمت هایی که داشته به کاربر نمایش می دهد. برای هر کاری در وردپرس ممکن است چندین افزونه وجود داشته باشد که کار یکسانی را انجام می دهند شما می توانند تجربه امتیازات نظرات از یکی از آن ها استفاده کنید. یکی از بهترین افزونه هایی که برای این کار می توانید از آن استفاده کنید افزونه plot prices است. 

تنظیمات افزونه 

نحوه کار با این افزونه بسیار ساده است و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد کافی است بعد از دانلود و  نصب افزونه شورت کد آن را در محل مورد نمایش افزونه قرار دهید. 

اگر کار با شورت کد ها را نمی دانید در دوره رایگان آموزش وردپرس نحوه کار با شورت کد افزونه ها را در آن قرار دادیم. 

شما می توانید شورت کد زیر را در صفحه محصول در هر قسمت که می خواهید نمودار نمایش داده شود می نویسید.

[chartprice]

بعد از قرار دادن این شورت کد در صفحه محصول یک عدد آیکون نمودار قیمت مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می شود با کلیک روی آن می توانید نمودار تغییرات قیمت محصول انتخابی را به صورت کامل ببینید. 

نمودار تغییر قیمت آیکون

نمودار تغییرات قیمت بر اساس زمان مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود. 

نمودار قیمت در وردپرس

نمودار قیمت در وردپرس

نمایش نمودار تغییرات قیمت محصول در تمامی محصولات

حال با توجه به اینکه اگر بخواهیم نمودار تغییرات قیمت برای تک تک محصولات نمایش داده شود قرار دادن این شورت کد در تک تک محصولات کار زمان بر است در ادامه به نحوه نمایش نمودار به صورت کلی برای همه محصولات را بررسی می کنیم. برای این شما باید وارد فایل function.php شوید و قطعه کد زیر را وارد کنید.

نکته مهم: توجه کنید که فایل function.php یک فایل مهم در سایت ما است و تغییرات در آن باید با دقت انجام شود پس قبل از تغییری در این فایل یک نسخه کپی از آن داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

add_filter(‘chart_price_apply_filter_format_date’, ‘format_date’);

function format_date($date)

{

$date=date(‘Y/m/d’);//defult Y-m-d

return $date;

}

حالا به سراغ پوشه قالب خود در هاست بروید و دنبال یک فایل با نام single-product-page.php باشید این فایل مربوط جزئیات محصول در ووکامرس است.  حالا قطعه کد زیر را در این فایل وارد کنید. این قطعه کد برای نمایش آیکون نمودار قیمت در هر محصول است. 

<?php code do_shortcode( ‘[chartprice]’ ); ?>

با استفاده از این روش کار برای شما راحت می شود و دیگر نه محصولاتی که از قبل آن ها را منتشر کردید و نه محصولاتی که در آینده آن ها را منتشر کنید نیاز به تک تک وارد کردن نمودار قیمت ندارد.

اهمیت نمودار قیمت

با توجه به این که بسیاری از کالاها در بازه های کوتاه مدت دارای نوسان هستند برای کاربر جالب باشد که این تغییرات را ببیند و هم چنین بعد از آن تصمیم به خرید یک محصول بگیرید. در نهایت هدف از این کار جلب رضایت بیشتر کاربر می باشد که می تواند منجر به اعتماد بیشتر او نسبت به سایت ما  شود که در انتها خرید و سوددهی را به همراه می آورد. 

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد