blog image

نوشته ها در وردپرس

نوشته ها بخش مهمی از هر سایت را تشکیل می دهند، وردپرس یک ویرایشگر پیش فرض دارد که به آن ویرایشگر گوتنبرگ می گویند، که معمولا از آن استفاده نمی شود و برای ایجاد نوشته ها از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنند. برای استفاده از ویرایشگر کلاسیک باید ویرایشگر گوتنبرگ را غیر فعال و ویرایشگر کلاسیک را نصب کنید که کار بسیار ساده ای است. فعال و غیر فعال کردن این ویرایشگرها از طریق افزونه انجام می شود که آن را شرح می دهیم.

غیر فعال کردن گوتنبرگ

برای غیر فعال کردن این ویرایشگر باید در پیشخوان به قسمت افزونه ها بروید.

افزودن نوشته

در قسمت  افزونه disable gutenberg را جست و جو نصب و فعال نمایید و بعد از آن ویرایشگر کلاسیک را جست و جو نصب و فعال می کنید.

افزونه disable gutenburg

ایجاد نوشته

برای ایجاد نوشته هنگامی که وارد پیشخوان وردپرس می شوید در سمت راست خود گزینه ای با عنوان نوشته می بیند با باز کردن منو نوشته باید زیر منو افزودن نوشته را انتخاب کنید. با تصویر زیر روبه‌رو می شوید که می توانید شروع به ایجاد نوشته کنید.

ایجاد نوشته

قسمت نوشته ها در وردپرس تشابه زیادی با نرم افزار ورد دارد با یک نگاه اجمالی می توانید بسیاری از آن ها را به راحتی درک و از آن ها استفاده کنید.

قابلیت نوشته در وردپرس

با توجه به تصویر بالا هریک از سربرگ ها را اشاره می کنیم.

برای اضافه کردن تصویر یا ویدیو  به نوشته خود  روی گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای  کلیک می کنیم.

اگر بخواهیم بخشی از متن را به تیتر تبدیل کنیم روی گزینه بند کلیک می کنیم و شماره هدینگ خود را مطابق آنچه در تصویر زیر می بینید انتخاب می کنیم.

تیترها در وردپرس

گزینه بعدی  حرف B است که برای بولد کردن متن از آن استفاده می کنیم.

گزینه بعدی حرف I است که برای ایتالیک کردن از آن استفاده می کنیم.

از گزینه بعدی برای قرار دادن بولت کنار نوشته استفاده می کنیم.

از این گزینه برای شماره گذاری استفاده می کنیم.

از این سه گزینه برای راست چین و چپ چین و وسط چین کردن نوشته استفاده می کنیم.

و از گزینه سنجاق برای لینک دادن به متن استفاده می کنیم.

حالا در سمت چپ خود باکس های متفاوتی را می بینید که هر کدام برای یک کار مشخص استفاده می شود.

باکس انتشار

باکس انتشار در وردپرس

انتشار: در این قسمت شما می توانید مقاله خود را انتشار دهید.

ذخیره پیش نویس: می توانید مقاله را فقط ذخیر کنید و بعدا آن را منتشر کنید معمولا مواقعی که محتوا شما کامل نشده است یا نیاز به بازبینی دارد از این گزینه استفاده می کند.

انتشار فوری: در این قسمت می توانید تاریخ انتشار محتوا را مشخص کنید. برای مثال شما محتوا خود را به صورت کامل نوشته اید ولی قصد دارید آن را سه روز دیگر منتشر کنید. روی گزینه ویرایش انتشار فوری کلیک می کنید و زمان و تاریخ دلخواه خود را تنظیم می کنید و در زمان تنظیم محتوا به صورت خودکار منتشر می شود. 

باکس دسته ها

باکس دسته ها

در این قسمت ممکن است از قبل دسته هایی وجود داشته باشد که می توانید آن ها را پاک کنید و با توجه به نیاز سایت خود  دسته بندی ایجاد کنید. دسته بندی ها به ساختار سایت و مرتب سازی محتوا شما کمک می کنند. می توان برای هر دسته که ایجاد می کنید زیر دسته نیز تعریف کنید.

برای مثال شما یک سایت در حوزه آموزش نرم افزارهای ادیت تصویر و ویدیو دارید.  می توان دسته های خود را به این شکل تعریف کنید.

دسته اصلی: نرم افزار ادیت ویدیو     زیر دسته: آموزش افترافکت ، آموزش پریمیر

دسته اصلی: نرم افزار ادیت تصویر  زیر دسته: آموزش فتوشاپ ، آموزش ایلاستریتور  زیر دسته سوم: طراحی لوگو با فتوشاپ

مثلا ما در یک سایت مقالات آموزشی زیادی در دسته های مختلف داریم که به شکل زیر آن ها را دسته بندی کرده ایم.

دسته بندی در وردپرس

علاوه بر باکس دسته ها، از طریق پیشخوان وردپرس نیز می توانید دسته بندی های خود را مدیریت کنید که در آموزش های جلسات بعدی می پردازیم.

باکس تصویر شاخص

باکس تصویر شاخص

علاوه بر تصاویری که داخل محتوا از طریق پرونده چند رسانه ای اضافه می کنید در سمت راست باکسی تحت عنوان تصویر شاخص می بیند. عکسی که در این قسمت آپلود می کنید تصویر اصلی محتوا شما است و در بالای محتوا قرار می گیرد.

نمونه زیر را مشاهده کنید ابتدا عنوان مقاله سپس تصویر شاخص نمایش داده شده است و بعد از آن محتوا مقاله را میبینید.

تصویر شاخص در وردپرس

برچسب ها

باکس دیگری تحت عنوان برچسب ها وجود دارد که در آموزش های بعدی برچسب ها را به صورت مفصل توضیح می دهیم. بهتر است در حال حاضر آن ها را خالی بگذارید.

برچسب ها در وردپرس

سخن آخر 

در این جلسه شما با نحوه ایجاد یک نوشته و نکاتی که برای انتشار نوشته به آن نیاز دارید را آموزش دادیم. نوشته ها محتوای اصلی وب سایت شما را تشکیل می دهند و نقش مهمی را در سئو سایت دارند ما در آرسام هاست خدمات مرتبط با تولید محتوا و سئو سایت را در اختیار کاربران قرار داده ایم تا کسانی که قصد دارند از وب سایت خود کسب درآمد کنند از این خدمات استفاده کنند. اگر نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید می توانید به صفحات مربوطه (لینک صفحات) مراجعه کنید یا با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد