blog image

برچسب ها در وردپرس

در این مقاله قصد داریم به معرفی برچسب ها در وردپرس بپردازیم. برچسب ها ابزار بسیار مهم و کاربردی در وردپرس هستند اما معمولا به اشتباه از آن ها استفاده می شود. اگر شما به درستی مفاهیم برچسب ها را یاد نگیرید و از آن ها به اشتباه در وب سایت خود استفاده کنید به سئو سایت خسارت های جبران ناپذیری وارد می کند. در مبحث سئو باید به این نکته توجه کنید ما با یک کلمه کلیدی مشخص یک صفحه هدف داریم و نباید یک کلمه کلیدی را برای چند صفحه در نظر بگیریم. در بسیاری از وب سایت ها هنگامی که یک صفحه با یک کلمه کلیدی ایجاد می شود به صورت بی وقفه شروع به تولید برچسب هایی مشابه با آن کلمه کلیدی تولید ماری کنند.
برای درک بهتر موضوع به مثال زیر توجه کنید:
ما در سایت خود یک صفحه با موضوع خرید هاست وردپرسی داریم و کلمه کلیدی این صفحه قاعدتا خرید هاست وردپرسی است پس ما نباید به هیچ عنوان از برچسبی تحت عنوان خرید هاست وردپرسی، فروش هاست وردپرسی و عبارات مشابه با آن در سایت خود استفاده کنیم. زیرا هر برچسبی که ما درست می کنیم یک صفحه با آن کلمه کلیدی در وب سایت ایجاد می شود.
در ادامه چند مثال را بررسی می کنیم تا عمق مطلب را متوجه بشید.
شما صفحه ای دارید با عنوان هک سایت های وردپرسی و کلمه کلیدی آن هک سایت های وردپرسی است برای استفاده از برچسب می توانید از عباراتی مانند امنیت سایت وردپرسی استفاده کنید.
صفحه ای دارید تحت عنوان فروش از طریق اینستاگرام با کلمه کلیدی فروش از طریق اینستاگرام برای برچسب های این صفحه می توانید از عباراتی مانند الگوریتم های اینستاگرام، ورود به اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید.

تفاوت دسته و برچسب

دسته ها و برچسب ها هر دو برای نظم دهی بیشتر مطالب کاربرد دارند اما تفاوت هایی نیز دارند که آن ها را از یک دیگر متمایز می کند. از دسته ها برای دسته بندی های اصلی سایت برای محصولات و مقالات استفاده می شود و هر دسته می تواند زیر دسته نیز داشته باشد به عباراتی دسته ها سلسله مراتبی هستند اما از برچسب ها زمانی استفاده می شود که نمی توان آن دسته از محصولات را در دسته بندی اصلی سایت قرار داد. برای درک بهتر موضوع تفاوت دسته و برچسب را با یک مثال توضیح می دهیم. فرض کنید شما یک ساعت در حوزه فروش گوشی دارید، گوشی هوشمند، گوشی های غیرهوشمند، گوشی های نوستالژی دسته بندی اصلی سایت شما است حالا برای دسته گوشی های هوشمند زیردسته با برندهای مختلف مانند اپل، سامسونگ، شیائومی، هوآوی ایجاد می کنید. علاوه بر این دسته بندی ها شما می خواهید دسته ای تحت عنوان گوشی شیئومی ارزان نیز داشته باشید و در این دسته تمام گوشی های زیر ۶ ملیون تومان را قرار دهید برای این کار دیگر نیازی به ایجاد دسته بندی ندارید و باید از برچسب ها استفاده کنید برروی تمام گوشی هایی که زیر ۶ ملیون تومان هستند برچسب گوشی ارزان شیائومی را انتخاب می کنید که در ادامه نحوه ایجاد برچسب را توضیح می دهیم.

اهمیت استفاده از برچسب ها

حالا که با نحوه استفاده از برچسب ها آشنا شدید و می دانید که برای هر صفحه با چه استراتژی از برچسب استفاده کنید به اهمیت استفاده از آن ها می پردازیم.
ایجاد لینک های هوشمندانه بین مطالب
استفاده از برچسب ها می تواند به پیوندهای هوشمند درون یک سایت کمک می کند و باعث لینک سازی داخلی نیز شود.
ایجاد دسترسی راحت به سایر مطالب برای کاربر
هنگامی که شما در کنار مطالب خود از برچسب ها استفاده می کنید در واقع به کاربر نمایش می دهید که ما این صفحات را داریم و این مطالب مرتبط با صفحه ای است که شما در آن قرار دارید.
مشخص شدن موضوعات با اهمیت بالا
هنگامی که از سایر صفحات ما از یک برچسب مشخص استفاده می شود اهمیت آن برچسب و صفحه مرتبط با آن را نمایش می دهد. در سایت هایی که محتوا زیادی دارند مانند اخبار هنگامی که از یک برچسب برای سایر صفحات استفاده می شود اهمیت آن صفحه را بالا می برد.

نحوه اضافه کردن برچسب

بعد از ورود به پیشخوان وردپرس برای استفاده از برچسب ها از قسمت نوشته ها روی برچسب ها کلیک کنید.

برچسب ها در پیشخوان

بعد از کلیک روی برچسب ها با صفحه ای مشابه تصویر زیر رو به رو می شوید که لیست برچسب های شما را نمایش می دهید از این قسمت می توانید برچسب جدید ایجاد کنید اگر برای اولین بار به این صفحه وارد شوید و تا کنون برچسبی در سایت ایجاد نکرده باشید لیستی در سمت چپ مشاهده می کنید که خالی است.

افزودن برچسب

همانطور که گفتیم هر برچسب باعث به وجود آمدن یک صفحه در سایت می شود این صفحه نیز همانند سایر صفحات نیاز به عنوان و url دارد به صورت خودکار نامی که شما به عنوان عنوان برچسب در سمت راست وارد می کنید عنوان صفحه در نظر گرفته می شود و نامکی که انتخاب می کنید در url نمایش داده می شود. کادر سوم مربوط به توضیحات برچسب است که می توانید توضیح کوتاهی راجل برچسب خود بنویسید، هم چنین اگر این فیلد خالی بماند مشکلی ندارد.

شما در همین صفحه هنگامی که برچسبی را ایجاد کردید می توان آن را حذف یا ویرایش کنید، هنگامی که موس خود را روی برچسب مورد نظر نگه دارید گرینه هایی تحت عنوان ویرایش و پاک کردن در زیر عنوان برچسب به شما نشان می دهید مطابق با تصویر زیر می توانید عملیات مورد نطر را روی برچسب اعمال کنید. هم چپنین از کادر سمت چپ نیز می توانید عنوان برچسب خود را جست و جو کنید.

حذف و ویرایش برچسب ها

سخن آخر
برای استفاده از برچسب ها بسیار دقت کنید سعی کنید اگر فرد مبتدی هستید بسیار آگاهانه و با مشاوره از افراد متخصص از آن ها استفاده کنید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان مجموعه آرسام هاست به آن ها پاسخ دهند، استفاده از برچسب ها همان اندازه که می تواند برای سایت مفید باشد، در صورت استفاده اشتباه می تواند به سایت شما لطمه زیادی وارد کند. هم چنین می توانید برای طراحی و سئو سایت از مشاوره های رایگان استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد