blog image

افزونه پرداخت در ووکامرس

بعد از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و قیمت گذاری محصولات خود برای اینکه افراد بتوانند به راحتی از فروشگاه شما خرید انجام دهند شما نیاز به یک درگاه پرداخت دارید. 

برخی از سایت های فروشگاهی به جای اتصال سایت خود به درگاه پرداخت از عبارتی مانند برای خرید تماس بگیرید استفاده می کنند. این کار چندین مشکل را به همراه دارد؟

معایب نداشتن درگاه پرداخت در فروشگاه های اینترنتی

یکی از دلایلی که یک فروشگاه ممکن است این کار را انجام دهد به روز نبودن قیمت های خود است که توصیه می کنیم اگر می خواهید از سایت خود درآمد خوبی داشته باشید یک فکری به حال آپدیت بودن قیمت های خود کنید. زیرا کسی وارد یک فروشگاه اینترنتی می شود دوست دارد قیمت را به روز و آپدیت ببینید حتی در سایت های دیگر مقایسه کنید. پس ممکن است در همین ابتدای کار مشتری پشیمان شود از سایت شما خرید کند. 

ارائه شماره کارت به مشتری به جای گذاشتن درگاه 

حال با فرض اینکه یک مشتری به سایت شما آمد و قصد خرید داشت تصور کنید چقدر فرایند خرید او می تواند سخت باید تماس بگیرد شماره کارت دریافت کند مبلغ را به کارت شما واریز کند و در نهایت فیش واریزی را برای شما از طریق رسانه های اجتماعی مانند واتساپ ارسال کنید. در این میان نیز مشکلاتی مانند پیش آمدن اشتباه در ارائه شماره کارت، کم یا زیاد واریز کردن مبلغ و دردسرهای دیگر. 

عدم اطمینان کاربر به فروشگاه

هنگامی که یک فروشگاه اینترنتی درگاه پرداختی ندارد اعتبار خود را زیر سوال میبرد چرا که کاربر با اطمینان خاطر نمی تواند خرید کند و به همین عدم اطمینان ممکن است از خرید کردن در سایت شما منصرف شود. با این وضعیت اگر کمی فکر کنید می بینید که داشتن درگاه پرداخت از هر جهت می تواند برای شما راحت تر باشد.

لیست درگاه پرداخت

شرکت های زیادی هستند که می توانید از طزیق آن ها برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود درگاه پرداخت تهیه کنید. از جمله شرکت های درگاه  پرداخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت کارت اعتباری ایران کیش      
 • شرکت سایان کارت
 • شرکت به پرداخت ملت
 • شرکت فن آوا کارت
 • شرکت آسان پرداخت پرشین
 • شرکت پرداخت نوین آرین
 • شرکت الکترونیک کارت دماوند
 • شرکت مبنا کارت آریا
 • شرکت پرداخت الکترونیک سامان
 • شرکت خدمات نوین داده ورزی سداد 
 • شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد
 • شرکت تجارت الکترونیک پارسیان

درگاه های پرداخت زیادی وجود دارد که ما در این بخش به کار با درگاه پرداخت بانک ملت یا همان به پرداخت ملت که بسیار معروف است می پردازیم. 

شرط لازم برای داشتن درگاه پرداخت

شما از هر درگاه پرداختی که بخواهید استفاده کنید باید در ابتدا در سایت خود اینماد داشته باشید، نحوه دریافت اینماد را می توانید در مقالات دوره آموزش رایگان وردپرس به صورت کامل مشاهده کنید.  

نحوه دریافت درگاه پرداخت 

شما از هر شرکتی که بخواهید درگاه پرداخت دریافت کنید باید درخواست خود را در سایت آن شرکت ثبت کنید برای مثال ما به سایت به پرداخت ملت می رویم در این سایت ثبت نام کرده اطلاعات خواسته شده را وارد می کنید در نهایت آدرس فروشگاه اینترنتی که قصد دارید روی آن درگاه پرداخت دریافت کنید را وارد می کنید. 

مراحلی را که باید گام به گام پیش ببرید:

 1. روی منو پذیرندگان کلیک کرده و گزینه ثبت درخواست دریافت درگاه پرداخت اینترنتی را انتخاب می کنید. 
 2. با دو گزینه ثبت مشتریان حقیقی و ثبت مشتریان حقوقی رو به رو می شود با توجه شرکت یا نوع فروشگاه خود یکی از آن ها را انتخاب می کنید. 
 3. اطلاعات درخواستی را وارد می کنید اگر شخص حقیقی باشید اطلاعات شخصی را از شما دریافت و اگر شخص حقوقی باشید اطلاعات شرکت را از شما دریافت می کند.
 4. در این مرحله باید تصویر سند اینماد خود را آپلود کنید. 
 5. حال باید صبر کنید تا بانک اطلاعات شما را تایید کند.

می تواند در منو پذیرندگان از طریق گزینه پیگیری دریافت درگاه پرداخت وضعیت درخواست خود را بررسی کنید. بعد از تایید توسط بانک شما نیاز به یک افزونه دارید که آن را باید روی سایت خود نصب کنید.

نصب افزونه به پرداخت ملت

افزونه به پرداخت ملت را دانلود و نصب می کنید آموزش دانلود و نصب افزونه های وردپرسی در دوره رایگان آموزش وردپرس قرار داده شده است. بعد از نصب افزونه در پیشخوان ووکامرس و پیکربندی را انتخاب می کنید. 

حالا از بخش درگاه، درگاه پرداخت ملت را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده مانند API و پین درگاه را وارد کنید. این اطلاعات را سایت به پرداخت ملت بعد از اینکه درخواست شما جهت دریافت درگاه تایید شد در اختیار شما قرار می دهد که از طریق پنل کاربری خود می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

بعد از انجام کارهای گفته شده شما می توانید درگاه پرداخت را روی سایت خود مشاهده کنید و کاربران شما می توانند از روی سایت خرید و پرداخت کنند. مبالغی که خرید می شود به حساب بانکی شما واریز می شود. 

سخن آخر

از جمله ویژگی های افزونه به پرداخت ملت می توان به مواردی مثل سازگاری با آخرین نسخه ووکامرس، رابط کاربری ساده و تنظیمات آسان، تنظیمات پیام دلخواه برای پرداخت های موفق و ناموفق، قابلیت نمایش کد رهگیری و شماره ارجاع بانک ملت همراه با کد میانبر و بسیاری از موارد دیگر که باعث رضایت یک خریدار از سایت شما می شود، و شما بدون هیچ نگرانی از بابت پرداخت های سایت خود می توانید به فکر رشد و گسترش فروشگاه خود باشید.

 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد