blog image

تا این جلسه از آموزش ووکامرس با قابلیت های زیادی از این افزونه فروشگاه ساز آشنا شدید در این بخش درباره یکی از قابلیت های مهم این افزونه صحبت خواهیم کرد که به ظاهر فروشگاه شما و نحوه نمایش محصولات مرتبط می شود. 

در یک فروشگاه اینترنتی شما می توانید از انواع مختلفی برای نمایش محصولات در یک وب سایت استفاده کنید. حال تصور کنید برخی از محصولات شما نسبت به سایر محصولات فروش بیشتری داشته و موجودی آن ها  صفر شده است و دیگر کاربران سایت نمی توانند آن را خریداری کنند. با این حال محصول ناموجود در صفحه اول محصولات و جلوی چشم کاربر است و این موضوع در یک فروشگاه آنلاین جالب نیست و بهتر است محصولات نا موجود در انتهای لیست محصولات نمایش داده شود. ووکامرس این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که محصولات ناموجود در انتهای لیست محصولات نمایش داده شود. در ادامه نحوه انجام این کار را بررسی می کنیم. 

نحوه نمایش محصولات ناموجود در انتهای لیست محصولات 

بعد از ورود به پیشخوان وردپرس از منو نمایش گزینه ویرایشگر را انتخاب می کنیم. 

سپس از سمت چپ ویرایشگر فایل function.php  را باز می کنید،

باید قطعه کد زیر را در این فایل وارد کنید.

add_filter( ‘woocommerce_get_catalog_ordering_args’, ‘arsamhost_sort_by_stock’, 9999 );

function arsamhost_sort_by_stock( $args ) {

   $args[‘orderby’] = ‘meta_value’;

   $args[‘order’] = ‘ASC’;

   $args[‘meta_key’] = ‘_stock_status’;

   return $args;

}

در قطعه کد بالا هر جایی که نام آرسام هاست نوشته شده است شما باید نام دامنه وب سایت فروشگاهی خود را به جای آن قرار دهید و دکمه ذخیره تغییرات را بزنید. 

مزایای قرار دادن محصولات ناموجود در انتهای لیست؟

شاید سوالاتی پیرامون این موضوع پیش بیاید که چرا ما این کار را باید انجام دهیم این کار چندین مزیت به همراه دارد که هر یک را بررسی می کنی.

  • نظم دهی بیشتر به ظار سایت: اولین مزیت این کار نظم دهخی بیشتر به ظاهر سایت است تصور کنید شما تعدادی محصول ناموجود در سایت خود دارید حال تصور کنید کار بیاید روی این محصول کلیک کند ناموجود روی محصول بعدی ناموجود. وقتی کاربر با این وضعیت مواجه می شود بدون شک سایت شما را ترک می کند اما اگر محصولات ناموجود در انتهای لیست قرار بگیرد کاربر متوجه می شود تمام محصولاتی که در انتهای لیست قرار دارد نا موجود است و انتخاب خود را از بین محصولات موجود اهمیت می دهد. 
  • خرید در سایر مواقع: شاید پیش خود بپرسید که اگر محصولی ناموجود است پس بهتر است اصلا به کاربر نمایش داده نشود اما باید بگوییم بهتر است محصولات ناموجود را کاربر ببینید، اگر یک محصول مشخص مد نظذر کاربر باشد و در سایت شما در حال حاضر موجود نباشد کاربر می تواند گزینه :تیک موجود شد به من خبر بده” را انتخاب کند تا هنگامی که محصول در سایت موجود شد کاربر خرید خود را انجام دهد. 
  • تنوع محصولی: ممکن است محصولات شما در یک بازه زمانی فقط ناموجود باشند، پس نیازی به عدم نمایش آن ها نیست اما وجود آن ها و نمایش آن ها، تنوع محصولات ما را به کاربر نشان می دهد. 

سخن آخر

تجربیات نشان می دهد که بهتر است در سایت های فروشگاهی محصولات نا موجود را در انتهای لیست محصولات موجود خود قرار دهید هم کاربر بتواند آن ها را مشاهده کند اگر قصد خرید دارد بتواند به راحتی در بین محصولات موجود انتخاب خود را انجام دهد اگر قصد خرید محصول نا موجود را دارد می تواند با فروشکاه هماهنگ کند آیا این محصول موجود می شود یا خیر. یا اگر موجود می شود در چه بازه ای امکان موجود شدن آن فراهم است  شاید بخواهد خرید خود را به زمان بعدی موکول کند اما اگر محصول ناموجود به کاربر نمایش داده نشود کاربر این احساس را ریافت می کند فروشگاه ما به هیچ عنوان این محصول را ندارد.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد