blog image

کسانی که قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارند در قدم اول بعد از خرید هاست و دامنه و انتخاب یک قالب فروشگاهی مناسب باید اقدام به نصب افزونه ووکامرس کنند. افزونه ووکامرس بهترین افزونه فروشگاه ساز است که سایت های فروشگاهی زیادی که با وردپرس طراحی شده اند از آن استفاده می کنند. 

کاربرد ووکامرس

با استفاده از افزونه ووکامرس می توانید هر نوع محصولی که دارید چه فیزیکی چه مجازی را به فروش برسانید. تنظیماتی مختلفی وجود دارد که می تواند فرایند تعریف محصول و فروش را برای سایت شما به هر شکلی که می خواهید پیش ببرد. در واقع با کمک این افزونه می توانید ۱۰۰ درصد فروشگاه خود را مدیریت کنید. از دلایل محبوبیت ووکامرس به ویژه در کشور ایران می توان به سازگاری کامل با زبان فارسی و محیط کاربری بسیار ساده ای در اختیار طراح سایت یا ادمین سایت قرار می دهد که می تواند به سادگی با آن کار کند. 

ویژگی های افزونه فروشگاه ساز ووکامرس 

  • پشتیبانی از تمام افزونه های وردپرس 
  • گزارش گیری دقیق و هوشمند
  • تعریف کدهای تخفیف متنوع
  • امکان اتصال به شرکت پست ایران

سازگاری ووکامرس با درگاه های پرداخت

بسیاری از کاربران این موضوع را می پرسند که آیا ووکامرس با درگاه پرداخت سازگار است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شما بدون هیچ نگرانی هر درگاه پرداختی که داشته باشید می توانید به ووکامرس متصل کنید که در دوره آموزش رایگان وردپرس به نحوه ایجاد درگاه پرداخت در وردپرس پرداخته ایم که می توانید جلسه مربوط به آن را ببینید. 

نحوه سفارشی سازی و گسترش ووکامرس 

شما می توانید علاوه بر امکانات پایه ای که ووکامرس در اختیارتان قرار می دهد، با نصب سایر افزونه های دیگر با توجه به نیاز فروشگاه خود امکانات بیشتری را در اختیار داشته باشید. 

پنل تنظیمات ووکامرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه ووکامرس شما یک پنل مدیریتی کامل در اختیار دارید تا بتوانید هر کاری که در یک فروشگاه نیاز است مانند مدیریت محصولات، مشاهده صورت حساب مشتریان، ایجاد انواع کدهای تخفیف را انجام دهید. 

در این میان شاید در ابتدای کار سوالاتی ذهن کاربران را در گیر کرده باشد که سعی می کنیم آن ها را پاسخ دهیم. 

آیا با استفاده از ووکامرس می توانم درگاه پرداخت داشته باشم؟

در پاسخ باید بگوییم هیچ نگرانی بابت درگاه پرداخت در فروشگاه آنلاین خود نداشته باشید افزونه ووکامرس به صورت پیش فرض از درگاه پرداخت های ایرانی پشتیبانی نمی کند اما ما در دوره آموزش ووکامرس یک جلسه را به صورت مجزا برای راه اندازی و نصب درگاه پرداخت روی ووکامرس اختصاص داده ایم که می توانید آن را مشاهده کنید. چندین روش وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای ایجاد درگاه پرداخت استفاده کنید هم چنین شما می توانید به دلخواه از واحد پولی ریال یا تومان در فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید. 

افزونه های ووکامرس چیست؟

شاید در بین مسیر آموزش وردپرس با عبارتی مانند افزونه های ووکامرس رو به رو شده باشد مگر خود ووکامرس افزونه نیست پس افزونه های ووکامرس دقیقا چه هستند و چه کاری می کنند؟

این سوال را این گونه پاسخ می دهیم ووکامرس خود یک افزونه فروشگاه ساز قدرتمند است که راه اندازی و مدیریت یک فروشگاه اینترنتی را در اختیار شما قرار می دهد حالا بعد از این که شما فروشگاه خود را راه اندازی کردید یک سری امکانات پایه نیاز دارید که آن ها را ووکامرس به شما می دهد اما برخی امکانات و ویژگی ها هستند که هر سایت فروشگاهی نیاز ندارد و شما با توجه به سلیقه شخصی، نیاز سایت و کاربر و کارایی افزونه می توانید آن ها را نصب کنید و از امکانات بیشتری بهره مند شوید.

نمودار فروش 

یکی از امکانات قابل توجهی که ووکامرس در اختیار کاربران خود قرار می دهد ارائه نمودار فروش است در این نمودار شما می توانید اطلاعات مختلفی ماتند میزان فروش سایت، میزان درآمد سایت و میزان فعالیت فروشگاه را مشاهده کنید. اگر به درستی از این نمودار استفاده کنید و آن را به شکل دقیق تجزیه و تحلیل کنید می توانید گام بزرگی در پیشرفت و افزایش فروش سایت خود داشته باشید. 

قالب های ووکامرس چیست؟

وردپرس این امکان را به شما می دهد که برای بخش فروشگاه خود از قالب دیگری استفاده کنید. در مخزن وردپرس تعداد زیادی قالب تحت عنوان قالب ووکامرسی وجود دارد که می توانید به دلخواه از آن ها استفاده کنید.

سخن آخر 

به شما توصیه می کنیم دوره رایگان ووکامرس را به صورت کامل مشاهده کنید و گام به گام هر جلسه را به صورت عملی در سایت خود پیاده سازی کنید تا کار با آن برای شما راحت تر شود. فروشگاه های وردپرسی زیادی وجود دارد بعد از یادگیری این دوره می توانید برای خود یک فروشگاه آنلاین بسازید و از طریق آن کسب درآمد کنید و یا مدیریت یک فروشگاه آنلاین دیگران را بر عهده بگیرید در برابر کار کردن، از کارفرما حقوق و درصد دریافت کنید. 

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد