blog image

نحوه سفارشی سازی قالب وردپرس

در بخش قبل درباره این موضوع صحبت کردیم که استفاده از قالب باعث می شود کار طراحی سایت برای شما راحت تر شود قالب ها همه چیز را به صورت برای شما فراهم می کنند. افراد دارای سلیقه های متفاوت هستند شاید در یک قالب برخی موارد را تغییر دهند این موارد شامل برخی ویژگی های ظاهری است. مثلا فرض کنید شما بعد از مدتی جست و جو یک قالب را برای کار خود انتخاب کرده اید اما رنگ اصلی قالب با رنگ سازمانی یا مورد نظر شما متفاوت است، از بخش سفارشی سازی می توانید رنگ های اصلی قالب را به رنگ مورد نظر خود تغییر دهید یا همین طور فونت اصلی قالب را عوض کنید موارد مشابه این را می توانید از بخش سفارشی سازی قالب با توجه به سلیقه و نیاز سایت روی سایت خود اعمال کنید. بخش سفارشی سازی در یک قالب با قالب دیگر ممکن است تفاوت داشته باشد اما این تفاوت در جزئیات است و کلیلا تمامی قالب ها یکی است چرا که هسته مرکزی همه آن ها وردپرس است. 

نحوه دسترسی به سفارشی سازی 

برای ورود به بخش سفارشی سازی قالب در بخش پیشخوان وردپرس بخش نمایش رفته و روی گزینه سفارشی سازی کلیک کنید. 

سفارشی سازی در پیشخوان

هنگامی روی گزینه سفارشی سازی کلیک کنید فهرستی مشابه با تصویر زیر می بینید این فهرست ممکن است در قالب های مختلفی کمی متفاوت باشد اما کار با همه آن ها مشابه است.

سفارشی سازی وردپرس

هویت سایت

هویت سایت سربرگی است که معمولا در تمام قالب ها در بخش سفارشی سازی می بینید. در این قسمت شما عنوان سایت و معرفی کوتاهی درباره سایت خود ارائه می دهید. در برخی از قالب ها چیزی به آن نمادک سایت، نشان سایت یا عناوینی مانند این مشاهده می کنید، در این بخش می توانید یک تصویر آپلود کنید برای هنگامی که نام سایت در آدرس بار مرورگر جست و جو می شود در کنار آدرس سایت این آیکون نمایش داده شود.

عنوان سایت

نمادک در آدرس بار مانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

رنگ ها

اولین چیزی که در یک سایت می تواند کاربر را به خود جذب کند رنگ های استفاده شده در یک وب سایت است شما می توانید از قسمت سفارشی سازی رنگ بخش های مختلف سایت مانند پس زمینه، زمینه سربرگ، زمینه پابرگ و رنگ اصلی را تغییر دهید.

تغییر رنگ در قالب وردپرس

تصویر سربرگ

سربرگ یا header به قسمت بالایی یک وب سایت گفته می شود که در تمام صفحات سایت نمایش داده می شود. شما می توانید برای سربرگ خود تصویر دلخواه بارگذاری کنید.

تصویر سربرگ در وردپرس

تصویر پس زمینه 

شما می توانید در پس زمینه سایت خود یک تصویر دلخواه قرار دهید. معمولا بریا راحتی کار در این بخش سعی کنید از تصاویر ساده استفاده کنید، تصاویر شلوغ باعث می شود تمرکز کاربر از بین برود.

تصویر پس زمینه در وردپرس

فهرست ها

در جلسه قبل به صورت مفصل درباره ساخت فهرست در وردپرس صحبت کردیم، شما می توانید از این بخش نیز به ساخت و تغییرات فهرست بپردازید. فهرست ها در هر قالب جای مشخص دارند در برخی تنها یک مکان برای فهرست و آن هم منو اصلی سایت است اما در برخی قالب ها چند مکان برای فهرست در نظر گرفته شده است.

ابزارک ها

ابزارک ها که در برخی موارد به آن ویجت نیز می گویند امکانات اضافی را در اختیار سایت قرار می دهند که معمولا از آن ها می توانید در فوتر و ستون های کناری از آن استفاده کنید. 

ابزارک ها در وردپرس

CSS اضافی

این بخش معمولا در تمام قالب ها وجود دارد اما کسانی که با کدنویسی آشناییی دارند می توانند از آن استفاده کنند. کسانی که با کدهای CSS آشنایی دارند می توانند ظاهر سایت خود را به دلخواه تغییر دهید.

تنظیمات برگه خانه

شما می توانید تنظیمات صفحه اصلی سایت خود را در این بخش انجام دهید برای مثال کدام برگه در این صفحه نمایش داده شود. یا در بخش نوشته های کدام صفحات را نمایش دهد. در واقع تنظیمات برگه خانه یک تنظیمات کلی است از صفحه اصلی که برای شما فراهم شده است از سه بخش کلی تشکیل می شود که هر بخش را بررسی می کنیم.

تنظیمات برگه خانه

 

بخش اول: در این بخش شما می توانید انتخاب کنید چه چیزی به عنوان صفحه اول شما نمایش داده شود، می تواند یک برگه مشخص باشد یا آخرین نوشته شما.

بخش دوم: اگر شما در بخش اول برگه ایستا را برای نمایش در صفحه خانه سایت خود انتخاب کرده باشید در این بخش باید از بین برگه هایی که منتشر کرده اید برگه مورد نظر را برای نمایش در صفحه اصلی انتخاب کنید.

بخش سوم: در این بخش می توانید مشخص کنید کدام برگه به عنوان برگه نوشته ها نمایش داده شود.

سخن آخر

سیستم مدیریت محتوا وردپرس این امکان را برای شما فراهم کرده است بتوانید یک وب سایت را در کمترین زمان ممکن با یک هزینه مقرون به صرفه طراحی کنید. شما بعد از اینکه قالب خود را انتخاب کردید نیاز است برخی بخش های مختلف آن را با توجه به کاربرد سایت، سلیقه شخصی و سلیقه مخاطب تغییر دهید. برخی از این تغییرات در بخش سفارشی سازی وردپرس صورت می گیرد.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد