blog image

نحوه کار با صفحه ساز المنتور

صفحه ساز المنتور یکی از قدرتمند ترین صفحه سازهای وردپرس است که قالب های زیادی از آن پشتیبانی می کنند. در این جلسه از آموزش قصد داریم نحوه کار کردن با صفحه ساز المنتور را آموزش دهیم. اگر شما پایه و اساس کار کردن با یک صفحه ساز را یاد بگیرید کار کردن با دیگر صفحه سازها برای شما چندان مشکل نیست. همان طور که قبلا صحبت کردیم با استفاده از صفحه سازها می توانید ساختار برگه های خود را به شکل دلخواه طراحی کنید که می تواند در ظاهر سایت شما و جذب کاربر کمک بیشتری کند.

ویرایش با المنتور

هنگامی که قصد دارید برگه ای را با المنتور طراحی یا ویرایش کنید دو راه وجود دارد. بعد از باز کردن برگه روی سایت در بالای صفحه خود گزینه ای تحت عنوان “ویرایش با المنتور” را می بینید که روی آن کلیک می کنید.

کار با المنتور

لیست برگه های خود در پیشخوان وردپرس می بینید برگه ای را که قصد ویرایش آن را دارید موس را روی آن می برید چند گزینه برای شما نمایش داده می شود که روی گزینه ویرایش با المنتور کلیک می کنید.

کار با المنتور 2

کار با صفحه ساز المنتور

هنگامی که روی ویرایش با المنتور کلیک می کنید برگه شما باز می شود که در سمت چپ آن بخشی مشابه با تصویر زیر می بینید.

کار با المنتور 3

روی هر گزینه که کلیک کنید المنت های مرتبط با آن را به شما نشان می دهید می توانید با توجه و سلیقه مورد نظر از آن ها در ساختار برگه خود استفاده کنید. برای مثال ما روی گزینه کلی کلیلک کردیم و تعدادی المنت به ما نمایش می دهد.

کار با المنتور 4

حالا فرض کنید شما برگه خود را ساخته اید یا برگه ای به صورت پیش فرض روی قالب دارید و قرار است تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

ساختار المنتور 

المنتور از سکشن تشکیل شده است در واقع سکشن یک ردیف است که درون ردیف می توانید به تعداد دلخواه ستون تعریف کنید و هر ستون را با ساختار مورد نظر خود بچینید. یک برگه که با المنتور ساخته می شود می توانید از چند سکشن تشکیل شود. با توجه به تصویر پایین کادر شماره ۱ یک سکشن است و کادر شماره ۲ و ۳ ستون های ما را تشکیل تشکیل می دهند که ستون شماره ۲ از المان های مختلفی تشکیل شده است ولی کادر شماره ۳ تنها از یک تصویر تشکیل شده است.

کار با المنتور 5

در تصویر زیر سمت چپ المان های مختلفی وجود روی هر المان که کلیک کنید مشابه سمت راست تصویر منویی برای شما باز می شود که شامل سه سربرگ محتوا، استایل و پیشرفته است که از طریق آن ها می توانید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

کار با المنتور 6

سربرگ محتوا کاملا مشخص از طریق آن می توانید محتوا مورد نظر را تغییر دهید.

از طریق سربرگ استایل می توانید ظاهر متن خود را تغییر دهید مانند رنگ، چیدمان و المان های دیگر که در تصویر زیر می بینید.

در سربرگ پیشرفته شما می تواند حاشیه و کدهای CSS را تغییر دهید، اگر هنوز به صورت تخصصی با وردپرس کار نمی کنید بهتر است به تنظیمات پیشرفته دست نزنید.

هنگامی که روی سر برگ پیشرفته کلیک میکنید با توجه به قالب خود ممکن است چندین گزینه دیگر مانند موشن گرافیک، CSS سفارشی و موارد مشابه به این را ببینید که هر کدام برای شما امکانات خاصی را به همراه می آورد.

سخن آخر 

در این جلسه سعی کردیم تمام قسمت های صفحه ساز المنتور را بررسی کنیم اگر کمی با آن کار کنید تمام قسمت های آن را به راحتی می توانید یاد بگیرید و با سایر صفحه سازها نیز کار کنید. برای طراحی صفحات مهم خود که معمولا به آن ها صفحه فرود می گویند حتما از صفحه سازاستفاده کنید. هرچقدر صفحات مهم سایت شما ظاهر زیباتری داشته باشد می توانید کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای گسترش ارتباط امن آرسام محفوظ میباشد